На Гаїті тіла загиблих прибирають бульдозерами

Рятувальників не вистачає, щоб витягувати живих людей з-під завалів, тому тіла загиблих прибирають машинами. Про бригади з інших країн тутешні рятувальники не знають нічого.

На вулицях зруйнованого землетрусом Гаїті накопичилося так багато тіл загиблих, що їх почали прибирати бульдозерами.

Основні сили рятувальників кинуто на розбір обвалених будівель, оскільки з кожною годиною шанси знайти живих зменшуються.

У Порт-о-Пренсі досі панує хаос. За словами голови комітету ООН з надзвичайних ситуацій Джона Холмса, медичні установи на острові переповнені, а терпіння тих, хто все ще чекає допомоги, підходить до кінця - люди озлоблені видом вантажівок ООН, що рухаються містом туди-сюди для підтримки спокою, але не привозять допомоги.

Активність тих, що прибувають на допомогу, видно лише в районі аеропорту Гаїті, куди один за одним прибувають літаки. Далеко від аеропорту отримати їжу, чисту воду або якусь допомогу практично неможливо, люди, які вижили, помирають від голоду і спраги. Ситуацію ускладнює те, що вулиці дуже вузькі і завалені уламками будинків, по них не можуть проїхати машини.

"По радіо ми чуємо, що з-за кордону прибувають рятувальні команди, але ми нікого не бачимо, - розповідає один з місцевих жителів, Жан-Батист Лафонтен. - Ми можемо шукати вцілілих (під завалами) лише голими руками".

Водночас, столичний аеропорт не припиняє приймати лайнери з гуманітарною допомогою. Незважаючи на те, що він передбачає обслуговування 25 рейсів на день, в середу аеропорт прийняв 74 рейси, а в першу половину четверга - 55 рейсів.

На рахунки фонду допомоги Гаїті вже перераховано 100 млн доларів, і цей фонд буде поповнюватися протягом року. Глава Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан оголосив, що Гаїті негайно буде виділено 100 млн доларів. Ще стільки ж на ліквідацію наслідків катастрофи готовий скерувати Світовий банк.

Як повідомлялося, два сильні землетруси магнітудою 7,0 і 5,9 відбулися в кількох милях від узбережжя острова Гаїті у вівторок, 12 січня. Епіцентр підземних поштовхів перебував у десяти кілометрах від міста Порт-о-Пренс, в якому проживає близько 4 мільйонів осіб, на глибині близько 30 кілометрів.

Землетрус став найпотужнішим за останні 200 років в Карибському басейні. Зруйновано багато будинків, в тому числі президентський палац, парламент, будівлю місії ООН, безліч готелів, шкіл і лікарень. Крім того, було зруйновано головну в'язницю в Порт-о-Пренсі, звідки втекли ув'язнені.

Раніше повідомлялося, що в Порт-о-Пренсі у братській могилі поховали близько 7 тисяч жертв землетрусу. Однією з причин створення масових поховань є спекотна погода, яка негативно впливає на тіла загиблих, що може призвести до виникнення епідемій.

Дивіться фоторепортаж: руйнівний землетрус на Гаїті

Читайте також:

Жителі Гаїті заблокували дороги трупами, протестуючи проти затримки допомоги

Постраждалих від землетрусу гаїтян звинуватили у договорі з дияволом

У братській могилі на Гаїті поховані 7 тисяч жертв землетрусу

Президент Гаїті констатував знищення своєї країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: