На Гаїті відбувся ще один землетрус

На Гаїті відбувся ще один землетрус силою в 4,8 за 15 кілометрів від зруйнованого міста Порт-о-Пренс.

На Гаїті відбувся землетрус силою в 4,8 магнітуд за шкалою Ріхтера.

За даними Національної геологічної служби США, епіцентр підземних поштовхів знаходився на глибині 10 км на відстані 15 км на південний захід від столиці Республіки Гаїті м. Порт-о-Пренс, зруйнованого після землетрусу силою в 7 магнітуд, що стався напередодні.

Повідомлень про жертви і руйнування у зв'язку з останнім землетрусом не надходило.

Також стало відомо, що унаслідок землетрусу, що стався напередодні, загинули 17 працівників місії ООН і ще 56 отримали поранення. Серед жертв є і високопоставлені чиновники ООН. Зокрема, серед загиблих - спеціальний представник генерального секретаря ООН Пан Гі Муна Хеді Аннабі. З такою заявою виступили сьогодні представники ООН.

У момент землетрусу він проводив переговори з китайською делегацією в готелі "Крістоф", в якому була розквартирована місія ООН в Порт-о-Пренсі.

Сама будівля готелю серйозно постраждала. Припускається, що у момент удару стихії в ньому могли знаходитися від 100 до 150 людей. Доля багато з них до цих пір невідома.

Серед інших жертв трагедії - 12 бразильських миротворців, які входили до складу контингенту ООН в республіці.

Нагадаємо, що ще вдень 13 січня припущення про загибель глави місії ООН на Гаїті висунув глава МЗС Франції Бернар Кушнер. Проте офіційного підтвердження цієї інформації до цих пір не було.

Землетрус на Гаїті стався в ніч на 13 січня. Підземні поштовхи досягали 7 балів за шкалою Ріхтера, а їх епіцентр був поряд із столицею країни Порт-о-Пренсом. В результаті місто було практично зруйноване, а жертвами землетрусу могли стати близько 100 тисяч людей.

У країні продовжуються рятувальні роботи. Допомогу республіці вже виразили готовність надати десятки країн. Про свою готовність підтримати економіку Гаїті оголосив і Міжнародний валютний фонд.

ООН має намір виділити 10 млн дол. Республіці Гаїті для відновлення після руйнівного землетрусу на острові. Крім того, ООН направить на острів групу з координації гуманітарної допомоги. Кошти будуть виділені з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації. В рятувальній операції на Гаїті візьмуть участь близько 3 тис. військовослужбовців місії ООН і співробітників міжнародних поліцейських сил, що знаходяться в даний час в столиці Республіки Гаїті м. Порт-о-Пренс.

Відзначимо, що експерти-сейсмологи протягом багатьох років попереджали про можливість руйнівного землетрусу на Гаїті, і нинішні події практично не здивували геологів, знайомих з ситуацією в регіоні.

Так, востаннє тривожний сигнал прозвучав в 2008 р., коли п'ятеро учених на 18-ій Карібській геологічній конференції назвали південну половину о.Еспаньола (де розташована столиця Гаїті - Порт-о-Пренс) зоною "крупної сейсмічної загрози".

Попередній крупний землетрус в районі о.Еспаньола стався в 1946 р. Тоді підземні поштовхи силою в 8 магнітуд за шкалою Ріхтера викликали цунамі і залишили без даху 20 тис. людей. У районі ж Порт-о-Пренса нинішній землетрус став найпотужнішим за останніх більш ніж 200 років, останні згадки про подібні потужні поштовхи відносяться до 1770 р.

Дивіться фоторепортаж: руйнівний землетрус на Гаїті

Читайте також:

На Гаїті почали прибувати літаки з допомогою для постраждалих від землетрусу

Президент Гаїті констатував знищення своєї країни

У напівзруйнованій столиці Гаїті почалося мародерство

Землетрус на Гаїті: кожен третій будинок зруйновано, тисячі жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: