На грип типу "А" в світі захворіли вже більше тисячі людей

Офіційно зареєстровано 1003 випадки захворювання на грип A/H1N1. Епідемії в Східній Європі очікують вже в травні. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Кількість офіційно підтверджених випадків захворювання грипом A/H1N1 в світі перевалила за тисячу.

Як повідомила глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чен, в світі зареєстровано 1003 випадки захворювання так званим "свинячим грипом". За її словами, захворювання зареєстроване в 20 країнах світу, проте ситуація не така драматична, щоб чекати катастрофічних наслідків.

"Немає жодних ознак того, що ми зіткнулися з тією ж ситуацією, що і в 1918 році", - сказала Чен, маючи на увазі епідемію грипу, жертвами якої сталі десятки мільйонів людей.

В той же час, протягом найближчих двох тижнів вірус грипу A/H1N1 може дійти до Москви. Так вважає керівник управління Росспоживнагляду по Москві Микола Філатов.

"За попередніми розрахунками фахівців, епідемія грипу A/H1N1 може досягти Західної Європи вже в травні. При такій ситуації завезення вірусу до Москви може статися протягом найближчих двох тижнів", - сказав Філатов.

"Якщо не будуть прийняті заходи, в Москві існує можливість інфікування до 7 мільйонів людей. Три мільйони можуть захворіти важкою формою, 2,7 мільйонам буде потрібно амбулаторне лікування, 480 тисяч людей треба буде госпіталізувати", - сказав Філатов.

За його словами, відмітною особливістю цього грипу є те, що на нього зазвичай хворіють люди у віці від 25 до 40 років. Вірусом не можна заразитися через їжу, оскільки при температурі 70 градусів вірус легко гине. Вживання свинини і свинячих субпродуктів, підданих ретельній кулінарній обробці, не несе ризику зараження даним вірусом, відзначає ВООЗ.

Про новий вірус повідомляли як про "свинячий грип", проте пізніше ВООЗ на прохання урядів низки країн і представників м'ясної галузі прийняла рішення не використовувати цей термін, а замінити його технічною назвою вірусу - "грип A/H1N1".

Більш всього хворих в Мексиці і США - 590 і 226 людини відповідно, за даними медичних органів цих країн. Померли 26 людей: 25 - в Мексиці, один - в США. Летальні результати в інших країнах не зафіксовані. Випадки захворювання підтверджені, зокрема, у Великобританії, Ізраїлі, Новій Зеландії, Канаді, Іспанії, Германії, Австрії, Швейцарії, Нідерландах, Данії, Франції, Південній Кореї, Китаї, Італії, Ірландії, Колумбії, Португалії.

Як повідомив в понеділок генеральний секретар ООН Пан Ги Мун, гендиректор ВООЗ проінформувала його, що організація не планує підвищувати загрозу пандемії нового різновиду грипу до максимального, шостого рівня, якщо масштаби епідемії залишаться колишніми. ВООЗ 29 квітня підвищила рівень загрози глобальної епідеміїгрипу з 4 до 5 за шестибальною шкалою.

Читайте також:

ВООЗ: епідемія грипу A/H1N1 пішла на спад

Фермер заразив грипом стадо свиней

Епідемія грипу забрала роботу в мексиканських повій

США та Мексика просять не вводити санкції через грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: