Росіянин хотів убити грузинського ведучого, який обматюкав у прямому ефірі Путіна

Росіянин хотів убити грузинського ведучого, який обматюкав у прямому ефірі Путіна

Росіянин хотів убити грузинського ведучого, який обматюкав у прямому ефірі Путіна

Інформацію про підготовку вбивства надали українські правоохоронні органи.

Служба державної безпеки Грузії затримала росіянина у справі про підготовку замовного вбивства грузинського ведучого Георгія Габунії. Повідомляється, що вбивство планував 38-річний громадянин РФ Васамбек Боков.  

Арешт стався 12 червня, повідомляє грузинська редакція "Радіо Свобода" "Ехо Кавказу". 

Гендиректор каналу Mtavari Arxi, на якому працює Габунія, Ніка Гварамія заявив, що вбивство замовив лідер Чечні Рамзан Кадиров, а причиною цьому стали скандальні висловлювання ведучого на адресу президента Росії Володимира Путіна. Рік тому Габунія в прямому ефірі вилаяв Путіна, використовуючи нецензурні вислови. 

За словами Ніки Гварамії, вбивство журналіста планували і координували в Україні, а управління відбувалося з Чечні, передає Jam News, а повідомили про це правохоронні органи України. Спочатку інформацію сприйняли як провокацію "грузинського лобі" в Україні, але захист ведучому забезпечили.

Водночас Служба держбезпеки Грузії заявила, що хоча росіянин готував замовне вбивство, його затримали за звинуваченням у придбанні-зберіганні і використанні фальшивих документів. Обвинуваченого затримали в рамках розслідування, що почалося за фактом підготовки замовного умисного вбивства.

Журналіст Георгій Габунія зізнався, що відчував загрозу після реакції Путіна і Кадирова на своє звернення. "Коли я тільки виступив з монологом, я не очікував такого продовження – що відреагує Путін, потім це обговорять в Держдумі, виступить Кадиров. Але коли вони все це сказали – я знав, що це не випадковість. У нас є конкретні приклади, коли людей вбивають через те, що вони не подобаються Путіну. Я знав, що мені слід бути обережним. Моя охорона була посилена. Охорона помітила, що за мною стежили. Поки я не знаю, як продовжиться ця справа. З офіційних структур зі мною поки не зв'язувалися", – сказав він. 

Нагадаємо, що грузинський журналіст Георгій Габунія в ефірі телеканалу "Руставі-2" вилаяв президента Росії Володимира Путіна, зокрема назвавши його "собачим лайном" і "вбогим створінням". Після цього його відсторонили від роботи на телеканалі, а пізніше - звільнили

На знак протесту проти звільнення свого колеги двоє інших ведучих на каналі заявили про відставку. Вони сказали про це просто в прямому ефірі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація