На Камчатці триває виверження двох вулканів, існує небезпека для авіасполучення

Викиди попелу й газу на висоту 3,5 км становить загрозу авіасполученню над Камчаткою.

На камчатському вулкані Каримський за минулу добу сталося близько 600 сейсмічних подій, що супроводжувалися викидами попелу й газу на висоту 3500 метрів над рівнем моря. Зі схилів вулкана сходили кам'яні лавини, повідомляє камчатська філія Російської академії наук.

Неспокійно вів себе також вулкан Шивелуч, з його кратера газ і попіл піднімалися до висоти 3300 метрів, спостерігалося сходження лавин.

На наступну добу фахівці прогнозують, що на Шивелуч в будь-який час можливі попільні викиди на висоту більше 10 км, а на Каримський - вище 6 км. Аерозольні і Попільні шлейфи будуть становити небезпеку для літаків, що пролітають над Камчаткою.

Як повідомлялось, одну з найбільших небезпек представляють вулкани Кракатау в Індонезії і Фудзіяма в Японії. З 2012 року почне знову "прокидатися" Альпійсько-Гімалайський сейсмічний пояс: тут перш за все мова йде про Везувій і Етну.

У свою чергу авіаційні аналітики б'ють тривогу: ризики, пов'язані з польотами літаків в небезпечних зонах, недооцінювати просто не можна. Аерозольні і попільні шлейфи можуть представляти серйозну небезпеку для польотів по міжнародних і місцевих авіалініях.

Як відомо, наприкінці травня 2011 року в Ісландії відбулося виверження вулкана Грімсвотн. Викиди попелу в атмосферу призвели до закриття аеропортів у Великобританії та Ісландії та скасування багатьох європейських авіарейсів.

Раніше, у травні 2010 року виверження вулкана Ейяфьятлайокудль призвело до майже повного закриття повітряного простору Європи. Авіакомпаніям було завдано збитків на загальну суму понад 1,7 мільярда доларів.

Читайте також:

Названо найнебезпечніші вулкани, які незабаром вивергатимуться

Унікальні кадри NASA із середини африканського вулкану

Вулкан Дуббо в Еритреї прокинувся через 150 років і зірвав поїздку Клінтон по Африці

Неймовірне виверження вулкана в Чилі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: