На Камчатці прокинувся гігантський вулкан

Потоки розжареної лави почали виливатися з кратера найвищого діючого вулкану в Євразії - Ключевського на Камчатці.

Про це повідомив представник Камчатської філії Геофизичної служби Російської академії наук.

"Лавовий потік опустився до відмітки три тисячі метрів по Крестовському жолобу на північно-західному схилі вулкана, пройшовши майже два кілометри", - сказав співбесідник агентства.

За його словами, з кратера вулкана стаються викиди розжареної кам'яної маси на висоту 500 метрів. Сейсмостанції в районі велетня реєструють десятки локальних землетрусів і безперервне вулканічне тремтіння до 15 мікрометрів на секунду.

Більш ніж за місяць учені передбачали посилення виверження вулкана, яке почалося в жовтні.

Виверження Ключевського тривають зазвичай від двох-трьох тижнів до шести місяців. Через два-три місяці після початку виверження часто відбувається пароксизмальне посилення активності, коли висота попільних викидів досягає семи-десяти кілометрів, попільні шлейфи поширюються на відстань до 500-1000 кілометрів.

Небезпеки для населених пунктів півострова виверження Ключевського не становлять. В той же час, танення льодовиків на його схилах під впливом лави може викликати схід потужних грязьових потоків, небезпечних для людей і техніки. З початком виверження вулкан стає вкрай небезпечним для літаків, які пролітають в цьому районі: попільні викиди ускладнюють навігацію, а частки попелу, які потрапили у вузли літака, можуть викликати їх вихід з ладу.

Останнє виверження Ключевського реєструвалося в 2007 році. До цього гігант вивергався з січня по травень 2005 року. Під час останніх вивержень лава частково розтопила льодовики Ермана і Чорний. В околицях вулкана, у тому числі селищі Ключі, віддаленому від велетня на 30 кілометрів, пройшли рясні опади з попелу.

Потужне виверження 2005 року викликало "просідання" Ключевського приблизно на 50 метрів - з 4,80 тисяч до 4,75 тисяч метрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: