На Кіпрі вирує наймасштабніша за кілька десятиліть лісова пожежа: загинули люди (шокувальні фото)

За підозрою у спричиненні пожежі заарештували та утримують під вартою 67-річного фермера.

Пожежа почалася біля села Аракапас 3 липня і швидко поширилася через сильний вітер та надзвичайну спеку, яка охопила середземноморську острівну державу. Щонайменше вісім гірських сіл у передгір’ї гірського масиву Троодос довелося евакуювати.

Про це у понеділок, 5 липня, пише "Радіо Свобода".

Вогонь охопив південний Кіпр протягом вихідних, призвівши до загибелі щонайменше чотирьох людей та знищивши десятки будинків, сади та соснові ліси, перш ніж 4 липня пожежні змогли його приборкати.

Зазначається, що за підозрою у спричиненні пожежі заарештували та утримують під вартою 67-річного фермера. Поліція повідомила, що очевидець бачив, як він виїжджав із села Аракапас на своїй машині у той час, коли там почалася пожежа. Чоловік звинувачення заперечує.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ Нікос Нуріс заявив, що останки чотирьох загиблих людей були знайдені біля села Оду на південному краю гірського масиву. Уряд Єгипту заявив, що це єгиптяни-працівники фермерських господарств.

Також Нуріс описав пожежу як "найбільш руйнівну" пожежу з часу створення Республіки Кіпр у 1960 році.

Президент Нікос Анастасіадес назвав пожежу "безпрецедентною трагедією" і найбільш масштабним таким випадком з 1974 року, коли війна розділила острів за етнічними ознаками після того, як Туреччина окупувала його північну третину.

Ближче до вечора 4 липня уряд повідомив про локалізацію пожежі завдяки "ефективним скиданням води грецькою та ізраїльською авіацією".

За словами речниці уряду, пожежні бригади залишатимуться в стані готовності, щоб запобігти можливому повторному займанню.

Нагадаємо, що кількість лісових пожеж в Канаді, викликаних аномальною спекою, за останню добу зросла зі 136 до 180. В гасінні вогню залучено більше три тисячі осіб, авіація і спецтехніка. У регіон прибудуть 350 солдатів і офіцерів Збройних сил Канади для допомоги в ліквідації пожеж. Площа загоряння перевищує 79 тисяч га. Жителі понад 1,3 тис. будинків будуть евакуювати, понад тисячу осіб може очікувати така ж доля.

Смертоносна спека у Канаді: лісові пожежі, збільшення кількості смертей та "центри охолодження"

Смертоносна спека у Канаді: лісові пожежі, збільшення кількості смертей та "центри охолодження"

Повʼязані теми:

Наступна публікація