На конкурсі World Press Photo переміг знімок про фінансову кризу

На 52-му щорічному міжнародному конкурсі фотожурналістів World Press Photo переміг чорно-білий знімок про економічну кризу в США.

На 52-му щорічному міжнародному конкурсі фотожурналістів World Press Photo переміг чорно-білий знімок про економічну кризу в США. На ньому озброєний поліцейський перевіряє, чи виїхали з будинку в місті Клівленд люди, які не могли більше платити за житло по іпотеці, і чи немає в будинку зброї. Знімок був зроблений 26 березня американським фотографом Ентоні Суо для журналу Time. Весь зроблений для видання репортаж про кризу зайняв на конкурсі друге місце в категорії "Щоденне життя".

Кажучи про кращу фотографію 2008 року, голова журі - американка Мері-Анн Голон - заявила: "Сила цієї фотографії - в її подвійному сенсі. Вона виглядає як фото про військовий конфлікт, тоді як мова йде про виселення людей з будинку. Зараз війна в її класичному сенсі приходить в будинки людей, тому що вони не можуть платити по іпотеці".

Відзначимо, що в минулі роки на конкурсі перемагали фотографії про реальні військові конфлікти. Так, кращою фотографією 2007 року був визнаний знімок британця Тіма Хетерінгтона. На фото змальований американський солдат, що відпочиває в бункері в Афганістані.

Фотографія Хетерінгтона була часткою репортажу, зробленого для американського журналу Vanity Fair. Місце зйомки - долина Коренгал на півдні Афганістану, де велися важкі бої. Втомлений солдат напівлежить, закривши частину обличчя рукою. На думку журі, ця фотографія символізувала втому однієї людини і втому всієї нації.

Кращою фотографією 2006 року була визнана фотографія, на якій відображена безтурботна ліванська молодь, що проїжджає в червоному кабріолеті на тлі зруйнованих кварталів Бейрута. Її автор - американський фотограф Спенсер Платт. Знімок був зроблений 15 серпня, наступного дня після того, як Ізраїль і "Хезбалла" оголосили перемир'я і тисячі ліванських біженців поверталися в свої будинки.

А три роки тому на конкурсі World Press Photo перемогла робота канадського фотографа Фінбарра О'рейлі. На знімку, який був зроблений в одному з таборів екстреної допомоги в Нігері, виснажене однорічне немовля притискує свою слабку ручку до губ матери.

Цього року журі World Press Photo також присудило призи ще 63 фотографам з 27 країн світу за фотороботи в 10 категоріях.

Читайте також:
Фото оголеної Мадонни продано майже за 40 тисяч
Український жонглер підкорив Париж
Українці краще всіх роблять снігові скульптури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: