На кордоні Індії та Пакистану сталася кривава перестрілка між військовими

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вогонь триває з паузами.

Щонайменше троє пакистанських солдатів та п’ять індійських військових загинули після перестрілки на лінії контролю в спірному регіоні Кашмір. Про це повідомляє Al Jazeera із посиланням на армії Пакистану.

Головний речник збройних сил Пакистану генерал-майор Асиф Гафур заявив у своєму Twitter, що індійські сили посилили стрілянину уздовж кордону. "Переривчастий обмін вогнем триває", - написав він.

В індійській армії жодних повідомлень не було на момент публікації.

Зазначимо, рішення парламенту Індії 6 серпня скасовує особливий конституційний статус Джамму та Кашміру та підпорядковує штат безпосередньо Нью-Делі. Крім того, в регіон скеровано десятки тисяч військових на додачу до вже присутніх у мілітаризованому штаті. Там відключено інтернет, а також мобільний і стаціонарний зв’язок, аби запобігти поширенню інформації та заворушенням місцевого населення. Адже рішенням парламенту, серед іншого, скасовується заборона на придбання нерухомості в Джамму та Кашмірі для нерезидентів. Також жителі інших штатів Індії відтепер зможуть подати заявку на роботу чи стипендії, які раніше були зарезервовані для місцевих мешканців. Експерти вважають, що цей крок може призвести до демографічних змін у штаті з дотепер переважно мусульманським населенням.

У відповідь уряд Пакистану вислав головного дипломатичного представника Індії і призупинив двосторонню торгівлю.  В офісі прем’єр-міністра Імрана Хана пообіцяли, що статус дипломатичних відносин з Індією буде знижено. "Ми відкликаємо нашого посла з Нью-Делі і висилаємо їхнього", - заявив міністр закордонних справ Шах Мехмуд Куреші. Також офіційний Ісламабад планує звернутися до ООН із приводу ситуації, що склалася. Велика міжнародна увага до стосунків Індії та Пакистану пояснюється володінням обома державами ядерною зброєю.

Окрім усього, свої інтереси в регіоні має Китай, який контролює близько 20% території Кашміру. Пекін має тісні зв'язки з Ісламабадом і також протестує проти політики Індії. Китайське міністерство закордонних справ уже звинуватило Нью-Делі в зазіханні на територіальний суверенітет КНР. У відповідь індійські дипломати заявили, що рішення парламенту є "внутрішньою справою, що стосується території Індії. Індія не коментує внутрішні справи інших країн і розраховує на аналогічний підхід".

Залиште свій коментар

Вибір редакції