Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На кордоні Киргизстану і Таджикистану сталася перестрілка: є загиблі та постраждалі

Сутички спалахнули через будівництво на кордоні.

Надвечір 16 вересня на спірній ділянці кордону між Киргизстаном і Таджикистаном у Ферганській долині сталася перестрілка. Представники влади двох країн звинувачують у відкритті вогню одне одного.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як зазначається, конфлікт стався на ґрунті конфлікту щодо будівництва на спірній ділянці кордону, яке хочуть провести представники однієї та іншої сторін. За інформацією киргизької сторони,пишуть місцеві ЗМІ, стрілянину першими відкрили таджицькі військові. У відповідь киргизькі прикордонники теж відкрили вогонь по території опонентів.

Своєю чергою, прикордонники Таджикистану звинувачують в усьому киргизьку сторону.

У міністерстві охорони здоров'я Киргизстану повідомили, що у результаті інциденту один прикордонник отримав серйозні поранення. Ще шестеро осіб зазнали травм різного ступеня тяжкості.

Своєю чергою, місцева влада Таджикистану повідомила про 12 постраждалих зі своєї сторони. Їх ушпиталили до лікарні. За інформацією місцевих ЗМІ, з таджицької сторони загинули двоє військових та один прикордонник.

Нагадаємо, 22 липня на кордоні між Таджикистаном і Киргизстаном спалахнули сутички, в яких брали участь жителі таджикистанського села Ворух і киргизстанського села Аксай. Насильство спалахнуло після того, як жителі Воруху вивісили свої національні прапори на непозначеній території. В хід пішло каміння, також почалася стрілянина. Тоді внаслідок сутичок і стрілянини постраждали 27 осіб.

Ворух – таджикистанський ексклав, який розташовується на території Киргизстану. Навпроти нього через річку лежить село Аксай. Конфлікти на кордоні між двома країнами виникають час від часу через невизначеність лінії межі. Наразі делімітовані і демарковані лише 504 із 976 кілометрів кордону між Таджикистаном і Киргизстаном. На території Киргизстану розташовані два таджикистанських і чотири узбекистанських ексклави. 

Відео На кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном спалахнули сутички

Травм і поранень зазнали 27 осіб. Сутички спалахнули добу тому. Двоє ворогуючих сіл не поділили нейтральну територію. Зокрема, жителі таджицького селища вивісили там свої національні прапори. У хід спочатку пішло каміння, далі - стрілкова зброя.   

На кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном спалахнули сутички

Залиште свій коментар

Вибір редакції