На кордоні Таїланду і Камбоджі поновилися бої за стародавній храм

Черговий збройний конфлікт на тайсько-камбоджійському кордоні. На території Таїланду розпочалася евакуація мирного населення.

На кордоні Таїланду і Камбоджі в п'ятницю вранці сталася перестрілка. Кожна зі сторін поклала відповідальність за відкриття вогню на іншу. За останніми даними, стрілянина досі триває.

За даними тайської влади, двоє військовослужбовців Таїланду загинули, четверо дістали поранення. З камбоджійського боку загинули троє військових.

Повідомляється також, що артилерійський обстріл зачепив кілька житлових будинків сусіднього селища.

На території Таїланду розпочалася евакуація мирного населення з прикордонних районів провінції Сурін.

Інцидент стався у 150 кілометрах на південний захід від стародавнього індуїстського храму Преах Віхеар. Побудований в VIII столітті, він є об'єктом давньої територіальної суперечки між двома країнами. Храмовий комплекс постраждав під час попереднього збройного конфлікту між Камбоджею і Таїландом, який стався в лютому поточного року. Тоді з обох сторін загинули 11 людей, десятки отримали поранення.

Кордон між Таїландом і Камбоджею, які є правонаступниками королівства Сіам і Французького Індокитаю відповідно, був схематично визначений і встановлений ​​низкою франко-сіамських договорів у 1897-1907 роках. Детальна демаркація кордону ніколи не проводилася.

Історія розбрату почалася в 1954 році. Тоді Таїланд повністю окупував цей прикордонний район і оголосив його своєю територією. Але вже в 1962 році Міжнародний суд ООН став на бік Камбоджі і наказав передати храмовий комплекс цій країні. У середині 70-х до влади в країні прийшов Пол Пот і настали десятиліття червоного терору та хаосу. Доля храму відійшла на останній план.

У 2008 році храм Преах Віхеар був включений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО, що спровокувало загострення протистояння. Відтоді сторони регулярно обмінювалися ударами з періодичністю раз на півроку.

Читайте також:

Камбоджа захищатиметься від Таїланду українськими танками

"Головного ката режиму Пол Пота" засудили до 30 років

Землетрус обвалив монастирі М'янми і Таїланду

Кількість жертв аномальної повені в Таїланді зростає

ВідеоНа кордоні Таїланду і Камбоджі поновилися бої за стародавній храм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: