На Кузбасі чиновники намагаються відгородитися святами від акцій протесту

22 травня в обласному центрі о 14:00 на площі Рад обласного центру пройде фестиваль під назвою "Діти, техніка, безпека!".

Влада великих міст Кемеровської області намагаються зірвати намічені на 22 травня несанкціоновані мітинги на підтримку кузбасівських шахтарів. Початок акцій заплановано на 16:00, місце проведення - біля будівель міських адміністрацій.

22 травня в обласному центрі о 14:00 на площі Рад обласного центру пройде фестиваль під назвою "Діти, техніка, безпека!". Адміністрація Кемеровської області рапортує, що цим заходом завершаться уроки безпеки, які проводилися протягом навчального року у всіх школах міста.

У самому Мєждурєчєнську, де вибухнула шахта "Распадська", влада раптово призначила на 16:00 спартакіаду соціальних працівників. Захід буде організовано на площі, де повинен був відбудуться мітинг шахтарів. У спартакіаді, за даними влади, візьмуть участь близько 500 вчителів, лікарів та спортсменів. Чим конкретно займатимуться соціальні працівники на площі, влада уточнити не змогла. Як це співвідноситься з пам'яттю загиблих шахтарів і повагою до доль тих, кого до цих пір не вдалося знайти, відповіді теж немає.

У Мєждурєчєнську живуть 104 тисячі людей. В місті щойно загинули (або пропали) 90 шахтарів. Для маленького міста це величезна одноразова втрата. Швидше за все, трагедія через родичів або знайомих так чи інакше торкнулася кожної родини. За таких обставин дуже важко уявити, для кого подібні заходи були б доречні.

А в Новокузнецьку 22 травня біля будівлі адміністрації з 14:00 до 18:00 пройде цілих сім спортивно-розважальних заходів, присвячених 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Чиновники запропонували городянам взяти участь у змаганнях з шахів, міні-футболу, подивитися на показові виступи з кіокушікай карате-до, брейкдансу, ознайомиться з інвентарем федерації пейнтболу. Всі заявлені заходи пройдуть біля входу в будівлю адміністрації та у сквері Жукова біля будівлі мерії.

Проведення масових заходів, про які чиновники несподівано оголосили в п'ятницю ввечері, в блогосфері трактують як спробу відвернути увагу від шахтарських мітингів і навіть як намір зірвати проведення протестних акцій.

Тим часом, на новокузнецьких форумах з'явилися повідомлення про те, що керівників підприємств та організацій міста викликають в адміністрацію і "настійно рекомендують" вживати заходів з недопущення участі їх працівників у суботньому мітингу. Керівники підприємств в свою чергу проводять "роз'яснювальну роботу" з працівниками.

У Мєждурєчєнську зберігається напружена соціальна обстановка, тому тут продовжують перебувати спеціально доставлені з Кемерова співробітники ОМОНу.

Нагадаємо, 9 травня на шахті "Распадська" прогриміли два вибухи. В результаті загинули 66 людей, постраждали близько 100, всього в шахті знаходилися 359 робітників.

Основними причинами аварії вважаються несправність електрообладнання та порушення технології вуглевидобутку.

Через акції протесту шахтарів, які перекрили 14 травня залізницю в районі 69 кілометра перегону Карай - Мєждурєченськ, затримуються більше 20 вантажних складів.

Читайте також:

Російська міліція заявила, що залізницю в Мєждурєчєнську перекривали зеки

Гірники з шахти "Распадська" перекрили залізницю

Гірники вважають вибух на найбільшій шахті Росії терактом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: