Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Мальті конфіскували підроблену лівійську валюту на понад мільярд доларів - Держдеп США

На Мальті конфіскували підроблену лівійську валюту на понад мільярд доларів - Держдеп США

До виготовлення контрафакту причетна Росія.

Влада Мальти вилучила контрафактну лівійську валюту на суму 1,1 млрд доларів.

Про це повідомив речник Державного департаменту США Морган Ортагус.

"Сполучені Штати вітають оголошення 26 травня урядом Республіки Мальта про вилучення контрафактної лівійської валюти на суму 1,1 млрд доларів, надрукованої акціонерним товариством "Гознак" - російською державною компанією", - заявив він.

За словами представника Ортагуса, гроші були надруковані на замовлення нелегітимної організації.

"Центральний банк Лівії зі штаб-квартирою в Тріполі є єдиним законним центральним банком Лівії", - наголосив офіційний представник Держдепу.

На його думку, приплив контрафактної лівійської валюти, надрукованої в Росії, в останні роки посилив економічні проблеми Лівії.

"США, як і раніше, прихильні співпраці з Організацією Об'єднаних Націй та міжнародними партнерами з метою запобігання незаконній діяльності, яка підриває суверенітет і стабільність Лівії і несумісна з визнаними світом режимами санкцій. Цей інцидент ще раз наголошує на необхідності припинення Росією своїх злочинів і дестабілізаційних дій у Лівії", - резюмував Ортагус.

Нагадаємо, раніше експерти ООН, які досліджують дотримання міжнародних санкцій країнами світу, вперше офіційно підтвердили перебування у Лівії від 800 до 1200 бійців російської приватної військової компанії "Вагнера". Російські найманці воюють на боці генерала Халіфи Хафтара і намагаються допомогти йому захопити Триполі.

У травні Росія перекинула до Лівії щонайменше 14 своїх військових літаків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції