На місці авіакатастрофи під Смоленськом встановлять пам'ятник

На місці аварії Ту-154 Леха Качинського, у якій загинули 96 людей, у тому числі і президентське подружжя, втановлять пам'ятний меморіал.

Після узгодження з Польщею у Росії почнеться конкурс на створення пам'ятника жертвам авіакатастрофи під Смоленськом, заявив міністр культури РФ Олександр Авдєєв.

"Ми дбайливо ставимося до всього, що пов'язано з авіакатастрофою під Смоленськом. Вона стала трагедією не тільки для поляків, але і для нас", - підкреслив він.

За його словами, вирішено поставити пам'ятник на місці трагедії. "Ми домовилися і тепер чекаємо сигналу з боку наших польських колег для того, щоб приступити до оголошення конкурсу серед скульпторів, які бажають представити свою роботу", - зазначив Авдєєв.

Він нагадав, що у грудні минулого року під час візиту до Польщі президента Росії Дмитра Мєдвєдєва було підписано угоду про створення у двох країнах "Центрів діалогу та злагоди". Польський і російський міністри культури Богдан Здроєвський та Олександр Авдєєв погодили перелік питань, якими ці центри будуть займатися.

"Зараз статус російського центру проходить міжвідомче узгодження, оскільки ми хочемо зробити його таким же високим, як і в Польщі", - сказав міністр, додавши, що центри об'єднають вчених, художників, діячів культури.

Авдєєв переконаний, що функціонування цих центрів допомогло б врегулювати всі спірні питання між країнами та поліпшити атмосферу відносин із дружньою Польщею.

Нагадаємо, Ту-154 Леха Качинського розбився під Смоленськом вранці 10 квітня 2010 року. При посадці літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман. Загинули 96 осіб, у тому числі сам президент і його дружина, представники керівництва країни.

Читайте також:

Польща визнала результати російського розслідування катастрофи Ту-154

Президент Польщі: діалог з Москвою по катастрофі Ту-154 треба продовжити

Глава МЗС Польщі: польські пілоти припустились помилки під Смоленськом

Про катастрофу літака Качинського знімуть фільм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: