На найбільшій у Японії АЕС сталася позаштатна ситуація

На АЕС "Касівадзакі-Каріва", що розташована у префектурі Ніїгата, виявлені проблеми в роботі аварійного клапана системи охолодження.

На першому енергоблоці найбільшої в Японії АЕС "Касівадзакі-Каріва" стався збій у системі охолодження. Про це заявили представники компанії-оператора станції Терсо, яка є також оператором аварійної АЕС "Фукусіма-1".

На АЕС "Касівадзакі-Каріва", що розташована у префектурі Ніїгата, виявлені проблеми в роботі аварійного клапана системи охолодження. Неполадки були виявлені в ході проведених у четвер ввечері перевірок на енергооб'єкті. Даних про можливі витоки радіоактивних речовин поки не надходило.

Терсо заявляє, що після виявлення збою в роботі оснащеного електроприводом клапана співробітники станції були змушені закрити клапан вручну. На інших шести енергоблоках клапани працюють штатно.

Наразі фахівці намагаються з'ясувати причини нештатної роботи клапана системи охолодження реактора першого енергоблоку.

Як зазначається, у вересні минулого року на цій АЕС був зафіксований витік радіації. У ході перевірки 7-го реактора АЕС з'ясувалося, що на одному з його паливних стрижнів утворилася мікроскопічна тріщина. У результаті витоку вміст радіоактивних речовин у газоподібних відходах реактора перевищив норму в 2100 разів.

Забруднений газ негайно був перероблений, тому витік не вийшла за межі АЕС. Адміністрація станції прийняла рішення не зупиняти реактор, але знизити його потужність, щоб фахівці отримали можливість знайти і виправити пошкодження паливного стрижня.

У липні 2009 року 7-й реактор "Касівадзакі-Каріва" вже доводилося зупиняти через аналогічний інцидент.

В кінці квітня цього року Tерсо повідомила про плани будівництва морської дамби заввишки близько 15 метрів на північно-заході острова Хонсю для захисту АЕС "Касівадзакі-Каріва" від можливих потужних цунамі. Як заявила тоді представник Терса, в даний час на станції зупинені три з семи енергоблоків, так як уряд Японії заборонив оператору АЕС запускати ці об'єкти, поки Tерсо не нормалізує ситуацію на "Фукусіма-1".

Як відомо, перспективи стабілізації ситуації на цій "Фукусімі" до цих пір залишаються туманними. Tерсо очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців.

Нагадаємо, днями підвищення рівня радіації було зафіксоване у системі охолодження 2-го реактора АЕС "Цуруга".

Читайте також:

Японці вперше після аварії на "Фукусімі" увійшли всередину першого енергоблоку

На АЕС у Болгарії зріс рівень радіації, евакуйовано персонал

На чеській АЕС в Дукованах сталася аварія, закрито енергоблок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: