На нових євро карта Естонії включила в себе частину Росії

На євромонетах Естонія "розширилася" за рахунок РФ. "Краще б естонці зобразили на монетах дулю, повернену в бік Росії - було б чесніше", - заявив правозахисник Сергій Седеренко.

Російський омбудсмен Сергій Середенко направив послу Росії в Естонії Юрію Мерзлякову повідомлення про те, що зображена на новому євро карта Естонії не відповідає своїм сучасним обрисам.

За даними Середенка, зображена на монеті карта Естонії включає в себе частину Росії. Цей факт омбудсмену підтвердили в бюро по зв'язках з громадськістю Банку Естонії.

Співробітник бюро Вільяр Ряєск заявив, що на реверсі євромонет зображено "художнє уявлення художника про кордони Естонії". Художником нових євро був Лембіт Ліхмус.

"Чомусь" художнє уявлення "торкнулося саме політично проблемних регіонів - Печор і Занаровья", - сказав Середенко і додав, що вважає ситуацію, яка склалася, скандальною.

"Ситуація зовсім скандальна, і наслідки її я не візьмуся передбачити. Краще б естонці зобразили на монетах дулю, повернену в бік Росії - було б чесніше і зрозуміліше", - підкреслив юрист.

Правозахисник також зазначив, що після його "відкриття" по-новому зазвучала фраза з новорічного звернення президента Естонії Ільвеса про те, що "ми стали більше європейцями".

"Якщо з 1 січня естонці прирізали собі на монетах частину Росії, то так, "Європи" стало більше, а естонці стали більше європейцями", - іронічно зауважив він.

Нагадаємо, 1 січня 2011 Естонія перейшла на єдину європейську валюту і стала 17-ою державою Євросоюзу.

Читайте також:

WikiLeaks: американці визнали, що у Естонії параноя щодо Росії

Естонія стала першою країною колишнього СРСР, яка перейшла на євро

Естонські націоналісти вимагають від Росії повернути "окуповані території"

Латвія може зникнути з карти Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: