На Новий рік Австралію затопило, сотні тисяч постраждалих

Через потужну повінь в Австралії постраждало вже 200 тисяч людей. Повенями охоплена територія, яка дорівнює за площею Франції і Німеччини разом узятим.

Ситуація з повенями в Австралії ускладнюється. За останніми даними, в результаті стихії затоплено територію, що перевищує розміри Франції чи Німеччини, постраждали більше 200 тисяч людей.

Основний удар стихії припав на сільськогосподарський штат Квінсленд. Як заявила в п'ятницю, 31 грудня прем'єр-міністр штату Ганна Бліг, відрізаними від цивілізації є 22 міста.

Сильну повінь на північному сході Австралії викликав тропічний шторм "Таша". Сильні дощі затопили декілька населених пунктів у штаті Квінсленд. Незважаючи на те, що дощі припинилися, вода в річках продовжує підніматися. Рівень річки Бернетт може досягти позначки 7,5 метрів. Якщо це відбудеться, рекорд, зафіксований в 1954 році, буде перевищено на третину метра.

Наразі проводиться евакуація мешканців з постраждалих районів. Всього за останній час довелося проводити евакуацію ще 700 людей, життям яких загрожувала велика вода.

Мер міста Рокхемптон повідомив мешканцям, що до вихідних вони можуть залишитися відрізаними від решти світу. Влада міста Емералд евакуюює населення.

Збиток несе гірська промисловість штату, десятки шахт були змушені закритися. Збитки визначаються багатьма мільйонами австралійських доларів. За попередніми підрахунками, економічний збиток від розгулу стихії вже перевищує 6 млрд доларів.

Влада штату оголосила про створення фонду допомоги постраждалим. Розмір фонду складає близько 1 млн доларів. Прем'єр-міністр країни Джулія Гіллард закликала збільшити його за рахунок федеральних коштів. "Доти, поки повінь не закінчиться, ми не дізнаємося розміру збитків", - заявила вона.

За словами директора агентства з надзвичайних ситуацій Брюса Греді, повінь може продовжитися в деяких районах країни протягом декількох тижнів.

Попередня повінь сталася в регіоні в січні 2008 року. Тоді довелося евакуювати 2700 жителів.

Читайте також:

Повінь викликала нашестя крокодилів в Австралії

У США продовжує вирувати негода: є жертви

Через снігову негоду москвичі зустрічатимуть Новий рік у "Борисполі"

Сена вийшла з берегів: Париж почало затоплювати

ВідеоНа Новий рік Австралію затопило, сотні тисяч постраждалих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: