На острові Маврикій з японського танкера витікли тисячі тонн нафти: в океані утворилася величезна пляма

Супутникові знімки показали темну пляму в океані, що швидко зростає.

На острові Маврикій оголосили надзвичайну екологічну ситуацію через витік нафтопродуктів з японського танкера Wakashio у води Індійського океану. Судно сіло на мілину ще 25 липня, а про пробоїни стало відомо лише декілька днів тому. Однак екологи вже починають бити на сполох.

Про це пише Al Jazeera. 

Танкер, що належить японській компанії, але плаває панамським прапором, перевозив 3800 тонн палива. Він вдарився об риф на південно-східному узбережжі острова поблизу бірюзових вод. Кілька днів тому на судні виявили тріщини. 

Супутникові знімки показали темну пляму, що шириться водами поблизу заболочених земель, які уряд назвав "дуже чутливими".

Прем'єр-міністр країни Правінд Джуньо заявив, що розлив є небезпечним для 1,3 мільйона людей, які сильно постраждали від пандемії коронавірусу. До того ж, Маврикій найбільше розраховує на туризм, чому може завадити нова екологічна проблема. 

Країна звернулася по допомогу до Франції, лідер якої, Еммануель Макрон вже відреагував. "Коли біорізноманіттю загрожує небезпека, потрібно терміново діяти. Ви можете розраховувати на нашу підтримку", - написав він. 

Міжнародна природоохоронна організація "Грінпіс" заявила, що витік палива та нафти в сусідні лагуни загрожує виживанню тисяч видів, які піддаються "ризику потонути в забрудненому морі".

Нагадаємо, в Одесі все ще намагаються підняти затонулий у листопаді 2019 року танкер "Делфі". Наразі в місті оголосили конкурс на нового підрядника, який має підняти та відбуксирувати судно з одеського пляжу.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів