На Острові Свободи самої свободи немає

На Кубі в понеділок за участь в антиурядовій маніфестації затримані десять туристок з Іспанії, повідомило Національне радіо Іспанії (НРІ).

"Десять жінок, активісток партії Демократична зміна Каталонії (ДЗК), затримано за участь в акції протесту, організовану дружинами кубинських дисидентів, що знаходяться у в'язниці, - так званими "Дамами в білому," – ідеться в повідомленні.

Антиурядова маніфестація
news.yahoo.com
Антиурядова маніфестація "Дам у білому", Гавана, Куба
За даними НРІ, "серед затриманих знаходиться радник муніципалітету Барселони Франсиска Віла, яка повідомила по телефону кореспонденту радіо, що кубинські власті ставляться до іспанок коректно".

Радник пояснив, що вона та її подруги прибули на Кубу, щоб висловити свою солідарність із "Дамами в білому" у Міжнародний день прав людини, що відзначається 10 грудня, оскільки ці жінки не можуть знайти роботу та піддаються на Кубі постійному приниженню," – ідеться в повідомленні.

Радіо відзначає також, що "іспанки супроводжували півсотні кубинських жінок під час меси в церкві Святої Рити в Гавані, а потім розвернули біля входу до храму плакат із вимогою демократичних свобод на Кубі".

"У готелі активісток ДЗК чекали представники кубинських імміграційних властей, які вилучили у них паспорти й авіаційні квитки, пояснивши, що вони не мали права як іноземки, прибулі на острів з туристською візою, брати участь у політичній акції," - сказано в повідомленні.

Антиурядова маніфестація
news.yahoo.com
Антиурядова маніфестація "Дам у білому", Гавана, Куба
НРІ також відзначило, що "за інформацією іспанського консульства в Гавані, іспанок, швидше за все достроково вишлють з Куби".

ДЗК є правою регіональною партією, що об'єднує націоналістів Каталонії.

Рух "Дами в білому" з'явилося на Кубі кілька років тому. Час від часу в Гавані проводяться мовчазні марші на знак протесту проти перебування у в'язниці чоловіків учасниць руху.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: