На Папу Римського подали до суду за сексуальне насильство

Американець подав судовий позов проти Ватикану та особисто Папи Римського, яких звинуватив у потуранні поширенню педофілії серед священиків.

Мешканець американського штату Іллінойс подав судовий позов проти Ватикану і особисто Папи Римського Бенедикта XVI.

Позивач стверджує, що в дитинстві став жертвою сексуального насильства з боку священика Лоуренса Мерфі в католицькій школі для глухих імені Святого Іоанна у Вісконсині.

За те, що сталося, постраждалий покладає відповідальність на Ватикан. Як йдеться у позові, Святий престол знав про масштабне поширення педофілії серед католицьких священиків, але не вживав заходів для боротьби з нею.

У позові також міститься вимога до Ватикану оприлюднити список священиків, яких підозрюють в домаганнях до дітей.

Ім'я позивача не називається.

Прес-служба Ватикану поки що відмовилася коментувати ситуацію.

Нині покійний священик Лоуренс Мерфі підозрюється в тому, що спокусив близько 200 хлопчиків, коли працював у школі для глухих (у 1950-1974 роках). Але його не покарали і він не був позбавлений сану. Мерфі помер в 1998 році, і вже після його смерті з'ясувалося, що Ватикан знав про підозри на адресу священика, однак не вжив щодо цього жодних заходів.

У березні 2010 року журналісти опублікували листування американських єпископів і Ватикану та звинуватили Римську католицьку церкву в приховуванні фактів сексуального насильства над дітьми з боку святих отців.

Подібний сексуальний скандал навколо священиків-педофілів зачепив не тільки США, а й низку європейських країн, зокрема - Ірландію та Німеччину.

Крім того, у пресі з'явилися документи, які вказують, що чинний Папа Римський сприяв приховуванню цих злочинів, посилаючись на необхідність підтримувати імідж католицької церкви.

Читайте також:

У Британії збираються заарештувати Папу Римського

В католицьких притулках дітей робили сексуальними рабами

Католицька церква Ірландії відкупилася від жертви священика-педофіла

Церква відкрила "гарячу лінію" для жертв священиків-збоченців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: