На парад Перемоги у Москві не покликали тільки Саакашвілі

У Кремлі повідомили, що бажання приїхати до Москви на 9 травня висловили глави більше 15 держав, і Росія буде рада усім закордонним гостям, окрім президента Грузії.

На святкуванні Дня Перемоги Москва буде рада всім закордонним гостям, окрім президента Грузії Михайла Саакашвілі.

"Його присутність тут недоречна", - заявив помічник президента РФ Сергій Приходько.

Він наголосив, що запрошення президенту Грузії не надсилалося, але до Москви приїдуть грузинські ветерани.

"Навіщо його (Саакашвілі) запрошувати, коли він пам'ятники руйнує (мається на увазі підрив меморіалу в Кутаїсі - прим. ред.)? Було б дивно запрошувати Саакашвілі вже з однієї цієї причини. Якщо людина ухвалює політичне рішення про руйнування пам'ятника героям війни, його присутність тут недоречна", - пояснив Приходько.

Представник Кремля уточнив, що письмові запрошення до Москви президент Росії направив найближчим сусідам - головам СНД, і "більшість з них будуть".

"Іншим МЗС і главам держав ми всім без винятку повідомили, що вони будуть бажаними гостями, якщо захочуть приїхати", - сказав помічник російського президента.

Він пояснив, що письмові запрошення не надсилалися для того, щоб не ставити в незручне становище тих лідерів, хто буде зайнятий і не зможе приїхати.

Наприклад, за словами Приходька, президент США Барак Обама вже пояснив неможливість приїхати до Москви Дмитру Мєдвєдєву під час нещодавньої особистої зустрічі. Внутрішньополітичні події також завадять прибути до Москви прем'єр-міністрові Великобританії Гордону Брауну.

Водночас, за його даними, бажання приїхати до Москви висловили канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Ніколя Саркозі, президент Чехії Вацлав Клаус та інші – більше 15 глав держав. Також відомо, що на парад прибудуть представники Війська Польського і українські військовослужбовці, які візьмуть участь в урочистому марші на Красній площі.

Читайте також:

Молдова відмовилася брати участь у параді Перемоги в Москві

Військо Польське прибуде на парад в Москву

Українські військові пройдуть маршем по Красній площі на День Перемоги

Росія вивезе на Красну площу макети новітніх ядерних ракет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: