На парламентські вибори в Киргизії прийшло півкраїни

В Киргизії завершилося голосування на парламентських виборах: в голосуванні взяли участь близько 45% електорату.

У Киргизії завершилося голосування на парламентських виборах, що відбувалися в неділю. На вибори прийшло менше, ніж півкраїни громадян.

Вибори в Жогорку Кенеша (однопалатний парламент) покликані змінити державний устрій країни, перетворивши її з президентсько-парламентської в парламентську республіку.

Ці вибори повинні стати найважливішим етапом в легітимації владних інститутів Киргизії після того, як у квітні президент Курманбек Бакієв залишив країну і написав заяву про відставку, влада перейшла до тимчасового уряду, а парламент країни було розпущено.

За даними Центрвиборчкому за три години до закриття дільниць, в голосуванні взяли участь близько 45% електорату. Підсумкові дані по явці виборців Центрвиборчком обіцяє оприлюднити упродовж найближчих годин.

Парламентські вибори в Киргизії відбуваються за партійною системою, і на них не існує порогу явки.

На 120 місць до парламенту претендують 29 партій. Щоб одержати депутатські мандати, кожній партії необхідно набрати щонайменше 5% голосів виборців, а також дістати схвалення понад 0,5% електорату в кожній із семи областей країни.

В ході голосування спостерігачі від політичних партій виявили ряд порушень виборчого законодавства. Генпрокуратурою країни порушено три кримінальних справи, дві з них - за фактом спроби вкидання бюлетенів.

Читайте також:

Виборам у Киргизії завадили занадто довгі бюлетені

У Киргизії проходять парламентські вибори

У Харкові переховується лідер узбеків Киргизії

У Бішкеку мітингують бійці спецпідрозділу Альфа

Киргизія попросила шість держав затримати Бакієва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: