На парламентських виборах у Лівані перемогла прозахідна партія

"Коаліція 14 березня" отримала 71 місце в парламенті, опозиція - 57 місць, серед них 11 за "Хезболлою". Аналітики гадають, чи зможе новий уряд об’єднатися. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Перемогу на парламентських виборах у Лівані, які пройшли 7 червні, отримала підтримувана Заходом правляча "Коаліція 14 березня".

Про це заявив глава Виборчкома, міністр внутрішніх справ Лівану Зіяд Баруд.

Згідно з остаточними офіційними результатами, коаліція, очолювана сином убитого в лютому 2005 року екс-прем'єра Лівану Рафіка Харірі Саадом завоювала 71 місце в парламенті країни. Опозиція отримала 57 місць. "Хезболлах", що стоїть на чолі опозиції, зберегла за собою 11 депутатських мандатів.

У минулому парламенті представники правлячої більшості мали 70 місць, а опозиція - 58. Однією з причин невдачі опозиції стало, на думку спостерігачів, побоювання багатьох в Лівані, перш за все християн, що перемога "Хезболлах" на виборах може перетворити Ліван на ісламську державу на подібність Ірану, що підтримує її, збільшить небезпеку нової конфронтації з Ізраїлем.

У свою чергу, близька до правлячих кіл сирійська незалежна газета "Аль-Ватан" вважає, що "останнє слово в долі найважливіших в історії Лівану виборів сказали гроші".

Прозахідний блок, пише вона, коментуючи підсумки виборів, "виділив величезний бюджет на покупку голосів виборців і доставку в країну Лівану, що проживає у всіх кінцях світу, для участі в голосуванні". Як би там не було, вибори, що відбулися, по суті, зберегли статус кво, який існував до них в Лівані, країна залишилася поділеною на два табори. "Вибори знов привели до утворення парламенту національного розколу", - пише провідна ліванська газета "Ас-Сафір".

Головним питанням, на думку газети, сьогодні стає, чи зуміють ворогуючі ліванські політики прийти до згоди з питання формування уряду національної єдності або країну знов захлесне хвиля політичної кризи і міжконфесійного насильства.

"Який уряд з'явиться в результаті цих виборів? Чи буде опозиція знову наполягати на праві вето, і чи відмовить їм в цьому, як і раніше більшість? Чи слід нам вже зараз готуватися до нової політичної кризи?" - запитує газета "Ас-Сафір".

"Сьогодні існує реальна небезпека відступу назад, повернення до минулої ситуації, коли країна була охоплена політичною кризою", - сказав ліванський політолог Іськандер Кфурі. Результати виборів, заявив в інтерв'ю агентству "Франс прес" член керівництва "Хезболлах" Мухаммед Раад, свідчать про те, що "криза продовжиться, якщо більшість не змінить свою позицію".

Правлячий блок, попередив він, не повинен ставити під сумнів "нашу роль як рухи опору, законність нашої зброї і факт того, що Ізраїль є ворогом Лівану". Що стосується лідерів переможців, то їх перші заяви звучать примирливо.

Так, глава общини друзів, голова "прогресивно-соціалістичної партії" Валід Джумблат застеріг союзників від спроб ізолювати їх опонентів.

Ізоляція опозиції, заявив він в інтерв'ю ліванському телеканалу "Ел-Бі-сі", "стане смертельною помилкою", і підкреслив важливість "спільної роботи і діалогу" на благо майбутнього країни. У свою чергу, лідер правлячої коаліції Саад Харірі "протягнув руку" опозиції і відзначив, виступаючи перед своїми прибічниками, що "в цих виборах немає переможців і переможених".

Єдиний переможець, заявив він, - "це демократія, а найбільший переможець - Ліван". Минулі вибори стали наймасовішими в історії Лівану. Активність виборців, за даними Виборчкома, перевищила 54%.

Читайте також:

КНДР закрила частину Японського моря для судноплавства

На виборах в Європарламент перемогли праві

Горбачов закликав Захід негайно розпочати перебудову

У Лівані обирають парламент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: