На патріархію подано до суду

Представник Болгарської православної церкви в Стамбулі подав до суду на Константинопольську патріархію.

Представник Болгарської православної церкви (БПЦ) в Стамбулі подав до суду на Константинопольську патріархію, повідомили РИА Новости в Платформі національних сил Туреччини - суспільної організації, що добивається закриття патріархії в місцевих судових інстанціях.

"Священослужитель Божідар Джипів, який представляє Болгарську православну церкву, подав до стамбульського суду на Константинопольську патріархію за те, що шість членів Священного синоду цього релігійного інституту є іноземцями, а не громадянами Туреччини, як це зобов'язують місцеві закони", - сказав офіційний представник "Платформи" Муаммер Карабулут.

За його словами, за турецьким законодавством і Лозаннською угодою від 1923 року, на основі якого була утворена сучасна Туреччина, Константинопольський патріарх є лідером нечисленної грецької общини, і його роль обмежена релігійним представництвом проживаючих в Стамбулі "громадян греко-православного походження".

Проте "нинішній патріарх Варфоломей, порушуючи всі правові норми, добивається офіційного визнання за собою вселенського статусу або лідерства над православним світом", - відзначив співбесідник агентства.

Представник "Платформи" повідомив, що за рішенням Варфоломея позбавили сану священика БПЦ в Стамбулі Костянтина Костова за те, що той не згадував в своїх проповідях Константинопольського патріарха як вселенського.

Згодом Костов перейшов в Турецьку православну церкву, яку не визнає Константинопольська патріархія.

Апеляційний суд Туреччини, розглянувши позов БПЦ про втручання в її справи Константинопольської патріархії у зв'язку з позбавленням сану Костова, в кінці червня виніс вердикт про те, що Варфоломей не повноважний використовувати в своєму офіційному титулі слово "вселенський".

"Константинопольська патріархія, якій дозволено перебувати на території Туреччини, є об'єктом місцевого права. У неї немає законних підстав, щоб претендувати на вселенський статус", - заявив Апеляційний суд Туреччини в повідомленні для преси, поширеному 26 червня.

У "Платформі національних сил" Туреччини вважають, що рішення Апеляційного суду вплине на процес по справі про закриття Константинопольської патріархії, який вона порушила 1 липня минулого року у Вищому адміністративному суді країни - Держраді.

"Ми чекаємо, що справа в Держраді завершиться на нашу користь протягом року. Константинопольську патріархію чекають важкі часи, що вже відкрито дав зрозуміти Апеляційний суд Туреччини", - підкреслив співбесідник.

Екуменічна активність Варфоломея останніми роками неодноразово ставала предметом серйозних суперечок в політичних кругах Туреччини з питання статусу патріархії. Офіційні особи Туреччини не раз давали зрозуміти, що не допустять її перетворення до другого Ватикану.

"(Константинопольська) патріархія є турецьким інститутом, і це відображено в наших законах. Ми не визнаємо екуменізм", - заявив на одному з брифінгів для журналістів офіційний представник турецького МЗС Намик Тан.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: