На першому реакторі "Фукусіми" розплавилося ядерне паливо

У Японії визнали факт повного мелтдауна - розплавлення ядерного палива - на першому реакторі АЕС "Фукусіма-1". Поки розплавлена маса вкрита водою.

Паливні стрижні в першому реакторі аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" повністю розплавилися через перегрів, оскільки не були повністю вкриті водою.

Зараз розплавлена маса, ймовірно, охолоджується на дні реактора, повідомила 11 травня компанія-оператор станції Tokyo Electric Power (TEPCO).

Таким чином, компанія вперше визнала факт повного розплавлення ядерного палива – повного мелтдауна - в одному з трьох постраждалих реакторів АЕС "Фукусіма-1".

Небезпечний процес вдалося встановити завдяки тому, що в першому енергоблоці з кінця минулого тижня було встановлено вентиляційне обладнання, яке частково очистило повітря від радіоактивних частинок. Після цього в будівлю змогли увійти фахівці та встановити вимірювальні прилади.

Зараз температура всередині реактора становить від 100 до 120 градусів, що є досить низьким показником. Рівень води в резервуарі становить п'ять метрів, довжина стрижнів - чотири метри. "Охолодження стрижнів можливо", - заявили представники TEPCO.

Нагадаємо, землетрус та цунамі в Японії 11 березня спровокували низку аварій на АЕС "Фукусіма-1". Вийшла з ладу система охолодження, що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації.

У ніч на 12 квітня Національне агентство Японії підвищило рівень небезпеки на АЕС з п'ятого до максимального, сьомого. Подібний рівень загрози застосовувався всього один раз в історії - в Чорнобилі.

TEPCO в середині квітні заявила, що очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції - протягом трьох місяців.

Читайте також:

В Японії зупинено більше половини ядерних реакторів

На "Фукусімі" накопичилося майже 100 тисяч тонн радіоактивної води

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

ВідеоРуйнування після землетрусу на АЕС "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: