На південь Киргизії відправлять поліцейські сили ОБСЄ

Глава Киргизії Роза Отунбаєва чекає на допомогу від поліцейських сил ОБСЄ у стабілізації обстановки на півдні республіки.

Киргизька влада завершує переговори про відправлення на південь Киргизії поліцейських сил ОБСЄ, повідомила "перехідний" президент республіки Роза Отунбаєва.

"Ми на фінальній стадії переговорів з місією ОБСЄ щодо їхнього мандату про направлення поліцейських сил", - заявила Отунбаєва.

Вона пояснила, що влада вдається до такого кроку через те, що ситуація на півдні країни залишається напруженою.

"Ситуація ще не стабілізувалася до того рівня, щоб були створені умови для нормального функціонування двох громад (киргизької та узбецької)", - додала президент.

За словами Отунбаєвої, на південь Киргизії планується направити 50 поліцейських ОБСЄ на чотири місяці. "Це будуть консультативні сили, які виконуватимуть три функції: моніторинг, консультації та тренінги", - повідомила вона.

Питання зонування та розміщення поліцейських сил ОБСЄ на півдні Киргизії зараз уточнюється.

Нагадаємо, 11 червня на півдні Киргизії почалися міжетнічні зіткнення між узбецькою та киргизькою громадами. Багато будинків були спалені і розграбовані. За офіційними даними, жертвами сутичок стали більше 800 людей. Неофіційно, кількість загиблих наближається до 2 тисяч.

Тимчасовий уряд Киргизії звинуватив в організації заворушень оточення екс-президента Курманбека Бакієва та "іноземних найманців". Сам Бакієв звинувачення категорично відкинув.

Читайте також:

Киргизька влада визнала загибель 893 осіб на півдні країни

У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

ООН закликала терміново зібрати для Киргизії 71 млн доларів

ОДКБ замість миротворців посилає в Киргизію "фахівців" проти банд-угрупувань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: