На півдні Киргизії оголошено надзвичайний стан

Тимчасовий уряд країни запровадив у південних регіонах режим надзвичайного стану через міжетнічні сутички киргизів та узбеків.

Режим надзвичайного стану наведений у Джалал-Абадській області Киргизії декретом тимчасового уряду країни.

"У зв'язку з безперервними сутичками серед населення у Джалал-Абадській області в інтересах забезпечення безпеки громадян та якнайшвидшої нормалізації ситуації та наведення громадського порядку ... ввести надзвичайний стан у місті Джалал-Абад і Сузакському районі області до 1 червня з встановленням комендантської години - з 20.00 до 06.00", - йдеться в декреті, підписаному головою тимчасового уряду Розою Отунбаєвою.

Комендантом в Джалал-Абаді і Сузакському районі на час дії режиму надзвичайного стану призначено в.о. міністра внутрішніх справ Киргизії Бактибек Алімбєков.

Комендантові Джалал-Абаду, а також спецпредставникові тимчасового уряду по Південному регіону доручено задіяти необхідні сили і засоби Міноборони республіки, МВС, внутрішніх військ, прикордонної служби та "вжити вичерпних заходів з припинення, попередження та ліквідації наслідків масових заворушень, пов'язаних з насильством і загрозою життю людей".

В обласному центрі - місті Джалал-Абад 19 травня сталися зіткнення на міжетнічному ґрунті між киргизами й узбеками, спровоковані прихильниками колишньої влади республіки. За даними Мінохорониздоров'я Киргизії, в результаті зіткнень дві людини загинули, за медичною допомогою звернулася 71 людина.

Тимчасовий уряд, що прийшов до влади Киргизії 7 квітня на хвилі масових заворушень, не в перший раз стикається з проблемою масових безладів на півдні країни. Прихильники колишньої влади 12-14 травня спробували взяти реванш, тимчасово захопивши будівлі обладміністрацій трьох південних областей республіки - Баткенської, Джалал-Абадської і Ошської. Тоді загинули дві людини і 59 постраждали.

Читайте також:

Голова тимчасового киргизького уряду стала президентом країни на півтора роки

У Киргизії почалися зіткнення між киргизами і узбеками, є жертви

Лідера комуністів Киргизії заарештували за "організацію безладів"

Росія допоможе Киргизії відновити порядок у країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: