На півдні Киргизії паніка: люди очікують помсти за минулорічні погроми

На півдні Киргизії посилені заходи безпеки: серед населення ходять чутки, що родичі загиблих під час погромів у червні 2010 року пройшли бойову підготовку і готові помститися.

В обласному центрі Ош вжито посилених заходів безпеки у зв'язку з наближенням роковин різанини на півдні Киргизії, яка сталася минулого літа.

"На півдні серед населення продовжують поширюватися панічні чутки, ніби близько двохсот узбеків, які втратили під час заворушень своїх близьких, пройшли бойову підготовку за кордоном і готові повернутися, щоб помститися", - повідомив заступник міністра внутрішніх справ Курсан Асанов.

За його словами, ситуацію намагаються ускладнити "екстремістські сили". Він розповів, що в Оші поширюються диски та брошури "з провокаційними закликами".

До міста перекинуті додаткові сили МВС. В Оші створено шість комендантських постів, майже вдвічі збільшена чисельність співробітників патрульно-постової служби.

"На посилений варіант несення служби на півдні перейшли не тільки МВС, але й інші силові відомства, в тому числі прикордонна служба та державний комітет національної безпеки", - додав заступник міністра.

Нагадаємо, 10 червня минулого року в Ошській області на півдні Киргизії почалися зіткнення між етнічними киргизами і узбеками. Через добу вони перекинулися і на сусідню Джалал-Абадську область.

За час конфлікту загинули більше 800 людей і близько 2,3 тисячі постраждали. Були спалені або зруйновані більш двох тисяч житлових будинків, адміністративних та інших будівель. Десятки тисяч людей стали біженцями.

Читайте також:

У Киргизії запропонували роздати країну в оренду Європі та США

П'ятьох ватажків безладів у Киргизії ув'язнили довічно

У киргизькому Оші вбивають заручників, знайдена братська могила на 150 тіл

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: