На півдні Киргизії почалися заклики до "джихаду": жертв вже більше сотні

В результаті зіткнень між киргизами та узбеками на півдні Киргизії загинули більше сотні людей, тисячі постраждали. На вулицях Оша лежать неприбрані трупи, в місті панує хаос.

Кількість загиблих в результаті міжетнічних заворушень на півдні Киргизії зросла до 104 людей, більше 1200 постраждали. В Оші почали лунати заклики до "джихаду".

У неділю центр зіткнень між киргизами і узбеками, які тривають вже три доби, перемістився з Оша до Джалал-Абада. У місті були розгромлені магазини побутової та комп'ютерної техніки, спалені фотосалони і кафе. Мешканці почали зводити на вулицях барикади і формувати дружини добровольців.

За даними місцевих ЗМІ, серед погромників був один з племінників скинутого президента Курманбека Бакієва, який озброював натовп. Наразі у місці продовжують діяти кілька добре озброєних груп. Утім, сам Бакієв категорично заперечив свою причетність до погромів.

В Оші ситуація почала стабілізуватися. Стрілянина стихла, утім, в місті панує хаос – в деяких районах немає їжі, електрики, газу, лікарні переповнені. На вулицях намагаються прибирати трупи, які лежать з учорашнього дня. Продовжують вирувати пожежі у житлових кварталах. У місті помічені машини, з яких через мегафон закликають приєднуватися до "джихаду".

На кордоні з Узбекистаном зібрався великий потік біженців, які намагаються залишити Киргизію, рятуючись погромів і грабежів. За останніми даними, кордон перейшло вже більше 75 тисяч людей, в основному жінки та діти.

Ввечері в неділю неформальні лідери киргизької і узбецької діаспор у місті Ош нарешті домовилися почати переговори про відновлення миру.

Тимчасовий уряд Киргизії поки що не здатен впоратися із ситуацією. В Ошській і Джалал-Абадській областях було запроваджено надзвичайний стан, проте, оскільки погроми не втихали, уряд звернувся по допомогу до сусідньої Росії – в.о. президента Роза Отунбаєва визнала, що республіка потребує введення додаткових військових сил. Утім, російська влада відповіла відмовою. Як пояснили представники Дмитра Мєдвєдєва, глава РФ вважає заворушення в Киргизії внутрішнім конфліктом, і поки Росія не бачить умов для участі в його врегулюванні.

Читайте також:

Росія перекинула в Киргизію батальйон десантників

Узбекистан відкрив кордон для біженців з Киргизії

На півдні Киргизії вбито пакистанського студента, ще 15 взято у заручники

Киргизькі демонстранти перервали трансляцію Чемпіонату світу з футболу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: