Можливі наслідки вибуху в Росії. На півночі Норвегії зафіксували незначне підвищення рівня радіації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Виявлені незначні обсяги радіоактивного йоду, небезпеки для людей і довкілля немає.

Влада Норвегії повідомила про незначне підвищення радіоактивного фону на півночі країни.

"Незначні обсяги радіоактивного йоду виявлені в повітрі на ділянці нашої станції в Сванховде в північній Норвегії. Зафіксований рівень дуже низький і не становить небезпеки ні для людей, ні для довкілля", - повідомило в четвер, 15 серпня, управління з ядерної та радіаційної безпеки Норвегії.

Відповідні заміри були зроблені в період від 9 до 12 серпня, передає Deutsche Welle. При цьому відомство заявило про неможливість встановити можливий зв'язок підвищеного радіаційного фону з інцидентом на військовому полігоні в Архангельській області Росії на початку серпня.

"Норвезькі станції моніторингу фіксують радіоактивний йод 6-18 разів на рік, і його джерело зазвичай невідоме", - зазначається далі.

Найчастіше таким джерелом є виробництво радіоактивних фармацевтичних препаратів, пояснили в норвезькому відомстві.

Про інцидент на полігоні поблизу Сєвєродвінська в Архангельській області в Росії стало відомо 8 серпня. За офіційними даними російської влади, вибух стався на морській платформі під час випробування ракети з радіоізотопним джерелом живлення. Внаслідок цього загинули п'ятеро співробітників російської державної корпорації "Росатом" та двоє представників міністерства оборони РФ. Своєю чергою, деякі експерти побоюються, що насправді вибухнув дослідний зразок російської ракети з ядерним двигуном "Буревісник", яку 2018 року презентував особисто президент Володимир Путін. Цю версію висловив і президент США Дональд Трамп, використавши для опису ракети її назву за класифікацією НАТО Skyfall. Москва цю інформацію не підтвердила.

ВідеоРівень радіації після вибуху на військовому полігоні в Росії перевищив норму у 20 разів

Двоє людей загинули, ще 15 поранені. "Грінпіс" заявляє про підвищення радіаційного фону в 20 разів, у Міноборони запевняють, що усе в межах норми. Частину Білого моря перекрили для цивільних кораблів, місцеві жителі певні, що до водойми потрапило щось небезпечне.  

Рівень радіації після вибуху на військовому полігоні в Росії перевищив норму у 20 разів

 

Вибір редакції