На півночі Європи поруч з кордоном РФ підвищився рівень радіації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Про підвищений рівень радіації повідомила Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Там зазначили, що це безпечно для людей.

У деяких частинах Швеції, Фінляндії, Норвегії та Росії зафіксовано підвищений рівень радіації.

Про це в неділю, 28 червня, повідомило агентство AFP з посиланням на Організацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO).

За даними організації, радіоактивна пляма охоплює південну третину Швеції, південну половину Фінляндії, Естонію, Латвію, а також північний захід Росії, зокрема Санкт-Петербург.

У CTBTO відзначили, що такий рівень радіації не є небезпечним для людини.

Джерело забруднення в Росії?

Виконавчий секретар CTBTO Лассіно Зебро зазначив, що з високою вірогідністю зареєстровані викиди радіації мають цивільне походження. За даними Національного інституту здоров'я і довкілля Нідерландів, джерело викидів радіації розташоване на заході Росії. Однак більш точно визначити місце вони не можуть.

Тут також уточнили, що тип радіонуклідів дозволяє висунути припущення, що це може бути "пошкодження паливного елемента на атомній електростанції".

Своєю чергою російський концерн Росенергоатом спростував ймовірність надзвичайних подій на російських АЕС. У вищевказаному регіоні, окрім Росії, атомні електростанції є також у Фінляндії та Швеції.

Нагадаємо, 8 серпня минулого року на території полігону в Архангельській області Росії пролунав вибух. Унаслідок нього загинуло щонайменше п'ятеро осіб, а невдовзі у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня у "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія відбулася "під час випробування нового спецвиробу". Версії того, що трапилося, різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Вибір редакції