На Польщу обрушився сильний град

Після двох днів спеки у Польщі несподівано випав град розміром з м'ячик для пінг-понгу.

Потужна буря обрушилася минулого вечора на територію Поморського та Куявсько-Поморського воєводств Польщі. Після двох днів спеки тут несподівано випав град розміром з м'ячик для пінг-понгу.

Цей природний катаклізм спостерігали мешканці приморських міст і туристи, які передали любительські відеозаписи незвичайного явища місцевим телеканалам.

У результаті 15-хвилинної бурі вулиці за кілька секунд перетворилися на річки. Поривчастий вітер поламав десятки дерев, а блискавки стали причиною кількох пожеж. Рятувальники отримали близько 100 викликів, в основному пов'язаних з падінням дерев на будинки, автомобілі та дороги.

Як повідомив представник воєводської поліції у Гданську Януш Станішевський, заблоковані через розгул стихії автостради та дороги місцевого значення стали причиною багатокілометрових заторів. "Проте зараз буря вже пройшла, і ситуація стабілізується", - сказав він.

Польський кліматолог Мирослав Ментус в ефірі місцевого телеканалу "TVN24" зазначив, що вчені і "раніше мали справу з подібними природними аномаліями, хоча і не так часто".

"Відбувається інтенсифікація екстремальних явищ", - сказав професор. При цьому він наголосив, що, незважаючи на часті примхи погоди, які, за його словами, "спостерігаються протягом багатьох років", "ми не маємо справу з швидкою зміною клімату".

Як повідомлялося, 16 серпня на південь Польщі обрушився ураган, в результаті чого загинула одна людина, близько тисячі було евакуйовано. Основний удар стихії припав на район Кракова.

Читайте також:

Новий президент Польщі не збирається дружити із Саакашвілі

Польща оприлюднила документи про катастрофу під Смоленськом

Потужний буревій у Польщі: сотні людей евакуювали

Залиште свій коментар