На посаду прем'єра Зімбабве вступив опозиціонер

Він очолить коаліційний уряд, до якого увійдуть як опозиціонери, так і прихильники президента Роберта Мугабе. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

В середу, 11 лютого, лідер опозиції Зімбабве Морган Тсвангираї вступив на посаду прем'єр-міністра країни, повідомляє AFP. Він очолить коаліційний уряд, до якого увійдуть як опозиціонери, так і прихильники президента Роберта Мугабе.

Два політики досягли згоди про необхідність формування коаліційного кабінету міністрів ще у вересні 2008 року, але процес розділу влади затягнувся через те, що противники не могли домовитися про те, кого призначити на основні посади в державі.

Очікується, що вступ Тсвангираї до посади прем'єра повинен покласти край тривалому політичному протистоянню в Зімбабве. Криза почалася після парламентських і президентських виборів, що минули в березні 2008 року. Прихильники Тсвангираї оголосили, що він і його Рух за демократичні зміни перемогли і на тих, і на інших.

Проте, прихильники Мугабе, що очолює країну з 1980 року, заявили, що на президентських виборах не було вирішальної переваги, і оголосили другий тур. Тсвангираї спочатку заявив, що візьме в них участь, проте згодом зняв свою кандидатуру через тиск влади на опозицію (втім, виборча комісія не почала викреслювати його з бюлетенів). У відсутність суперника Мугабе переміг, після чого, в результаті переговорів, було оголошено, що Тсвангираї обійме посаду прем'єра.


Читайте також:
Зімбабве відмовиться від 12 нулів на банкнотах
Зімбабве передрікають масштабну епідемію холери
Дружина президента Зімбабве побила фотографа діамантами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: