На президентських виборах у Хорватії переміг композитор Йосипович

Новим президентом Хорватії стане опозиційний кандидат, юрист і композитор Іво Йосипович, який пообіцяв "безкомпромісно боротися з корупцією".

Перемогу на президентських виборах у Хорватії отримав кандидат від опозиційної соціал-демократичної партії Іво Йосипович.

За даними державної виборчої комісії, він набрав 60,3% голосів. Суперник Йосиповича - незалежний кандидат і мер Загреба Мілан Бандіч - набрав 39,71%.

ЦІ дані оприлюднені після підрахунку 99,62% бюлетенів. За хорватським законодавством, переможцем другого туру визнається кандидат, який набрав просту більшість голосів. Таким чином, Йосипович стане новим президентом Хорватії.

52-річний Іво Йосипович композитор і доктор юридичних наук, людина з бездоганною репутацією, яка водночас, на думку критиків, не володіє достатньою харизмою.

Йосипович викладає на юридичному факультеті Загребського університету карно-процесуальне право, міжнародне кримінальне право і кримінальне право. Політик одружений, має 18-річну доньку і володіє англійською і німецькою мовами.

Одним з головних пунктів передвиборної програми Йосиповича була обіцянка розпочати "безкомпромісну боротьбу з корупцією".

Хорватія пообіцяла впоратися з цією проблемою до 2012 року, коли країна повинна вступити до Європейського союзу.

Варто додати, що за Конституцією Хорватії президент країни практично не впливає на політику, тому виборці обирають не стільки між політичними програмами, скільки між людьми.

Читайте також:

Сербія звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом проти Хорватії

Хорватія ратифікувала угоду за територіальним питання зі Словенією

Прем'єр Хорватії подав у відставку та пішов з політики

Хорватія запропонувала прокласти "Південний потік" через її територію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: