На президентських виборах у Литві перемагає економіст Гітанас Науседа: що він говорить про Україну та Росію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, риторику щодо Росії варто змінити.

У другому турі президентських виборів у Литві із значною перевагою перемагає економіст Гітанас Науседа.

Про це повідомляє видання Delfi.

За попередніми даними, Науседа отримав трохи більше 70% голосів, тоді як його опонентка – екс-міністр фінансів Литви Інгріда Шимоніте набирає майже 28%.

"Я бачу, що люди повірили. Тому зараз найгірше, що може статися - якщо ми підірвемо довіру людей. Я буду робити все і я сподіваюся, що моя команда буде робити все, віддасть всі сили Литві, щоб не сталося так, щоб люди розчарувалися в політиці взагалі", - заявив він.

За словами Науседи, риторику його країни щодо Росії варто змінити, однак жодних серйозних кроків не буде ухвалено, доки не зміниться хід подій в Україні.

"Я б хотів бути дипломатичним і використовувати лексикон, який міг би бути дещо іншим, порівняно з лексиконом, який використовувався раніше" - зазначив він.

Водночас, Науседа підкреслив, що вважає дії Росії щодо України агресією проти іншої держави. Він наголосив, що стосунки з РФ не зміняться доки "ситуація в Україні буде схожа на нинішню".

Як повідомлялося раніше, за пост президента Литовської Республіки боролися дев'ять кандидатів. На 2 тисячах виборчих дільниць мали змогу проголосувати 2,5 млн громадян. Главу держави обирають на п'ять років і не більше ніж на два терміни поспіль. Від травня 2009 року цей пост займає Даля Грібаускайте.

ВідеоПрезидентські вибори в Литві: у другий тур вийшли Інгріда Шимоніте і Гітінас Науседа

Відрив у голосах між політиками лише у 2 з лишком відсотки - 26 проти 24. Обидва претенденти на президентське крісло святкували перемогу у своїх штабах. Ці вибори в Литві є вирішальними. Адже очільник країни має широке коло повноважень і може навіть відхиляти

Президентські вибори в Литві: у другий тур вийшли Інгріда Шимоніте і Гітінас Науседа

Залиште свій коментар

Вибір редакції