На ПРО конгрес "недодав" 139 млн.доларів

Асигнування на розгортання третього позиційного району ПРО в Європі, виділені палатою представників конгресу США, розчарують Джорджа Буша.

про (Фото: prognosis.ru)
Скорочення фінансування на третій позиційний район у Європі є частиною загального зменшення бюджетних витрат на ПРО (Фото: prognosis.ru)
Профільний підкомітет з оборонних асигнувань у палаті представників конгресу США схвалив законопроект про фінансування бюджету Пентагону на 2008 рік, у якому на 139 мільйонів доларів урізані запитані Джорджем Бушем асигнування на розгортання третього позиційного району протиракетної оборони (ПРО) в Європі, повідомляють американські ЗМІ.

Підкомітет з асигнувань урізав витрати на ПРО в Європі в ході розгляду другого оборонного законопроекту про бюджетні асигнування на програми міністерства оборони США, що проходить зараз, "кошторисні" показники по яких були затверджені в попередньому витратному законопроекті, схваленому в травні палатою представників конгресу США.

Тим самим підкомітет з асигнувань підтвердив прийняте раніше палатою представників конгресу рішення скоротити програму створення баз ПРО в Польщі та Чехії і не виділяти коштів на розгортання цих баз до того моменту, поки Білий дім не укладе відповідні двосторонні угоди.

У травні палата представників конгресу урізала на 160 мільйонів доларів запит адміністрації Джорджа Буша на створення баз ПРО в Польщі та Чехії.

У схваленому палатою представників оборонному бюджеті на 2008 рік коштів на будівельні роботи для "третього позиційного району" ПРО в Європі не виділені, оскільки, на думку конгресменів, "фінансування європейського майданчика для ракет-перехоплювачів наземного базування або європейського радарного майданчика є передчасним", зазначалось у довідці до прийнятого тоді документа.

У довідці говорилося, що з запитаних Бушем 310 мільйонів доларів на європейський сегмент ПРО на 2008 рік виділяються лише 150 мільйонів доларів виключно "на наукові й дослідницькі компоненти цієї програми".

Скорочення фінансування на третій позиційний район у Європі є частиною загального зменшення бюджетних витрат на ПРО, запропонованого в першу чергу законодавцями-демократами, які мають зараз більшість в обох палатах конгресу.

Конгрес США
У травні палата представників конгресу урізала на 160 мільйонів доларів запит адміністрації Буша на створення баз ПРО в Польщі та Чехії
У разі схвалення конгресом бюджетних законопроектів про витрати й асигнування на оборону на 2008 рік у їх нинішньому вигляді вхідне в структуру Пентагону агентство з протиракетної оборони може позбутися близько 9% свого бюджету.

Незважаючи на це, агентство активно продовжує реалізацію програм по ПРО і в понеділок у США, наприклад, було оголошено про початок розробки нового елементу для ракет-перехоплювачів системи ПРО, яка дозволить одній ракеті-перехоплювачу вразити одночасно велику кількість цілей для віддзеркалення удару балістичних ракет.

„Це новий потенціал ракети-перехоплювача середини траєкторії агентства протиракетної оборони, який дозволить зменшить вартість ураження цілі та підвищити вірогідність успіху при ураженні," - мовиться в заяві для преси корпорації BAE Systems, що оголосила про дворічний контракт вартістю 6,3 мільйони доларів на розробку нового приладу, встановлюваного на ракеті-перехоплювачі ПРО для наведення її на ціль.

„Після виведення за межі атмосфери прилад почне відстежувати всі загрозливі об'єкти, включно з ракетою (супротивника) і будь-які контрзаходи, використані для того, щоб порушити оборону США," – говориться в повідомленні, де вказується, що після захоплення цілей ракета-перехоплювач "випустить велику кількість маленьких "вражаючих елементів", які будуть наведені приладом для знищення цілей".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: