На роботу до пекла: в Індонезії шахтарі щодня спускаються в діючий вулкан

Дата публікації
Перегляди
2423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На роботу до пекла: в Індонезії шахтарі щодня спускаються в діючий вулкан

Знімками шахти Іджена прославився відомий французький фотограф Олів'є Грюнвальд / Фото: Photographer Olivier Grunewald

Щодня кілька сотень індонезійських шахтарів спускають до кратера діючого вулкана за сіркою.

Близько 200 індонезійців щодня по 12 годин працюють в "самому пеклі" – на шахті в діючому вулкані Іджен (Ijen) на острові Ява. У його кратері вручну видобувається сірка для промислових потреб.

Робітники тут заробляють менше 5 доларів на день, а середня тривалість їхнього життя не перевищує 30 років, пише The Daily Mail.

Чоловіки переносять кошики вагою від 70 до 90 кг із зібраною сіркою по крутій кам'янистій стежці з кратера. За день кожен встигає здійснити близько 10 подібних ходок.

І все це в смертельній близькості від найбільшого озера сірчаної кислоти в світі. РН-рівень "води" тут становить 0,5 - приблизно стільки ж, як у кислотних автомобільних акумуляторів. Смертельними є і пари в повітрі (з високим вмістом сірководню, сірчистого ангідриду і соляної кислоти), від яких люди захищаються просто вологими ганчірками, або, якщо пощастить – протигазом. Якщо не одягати на обличчя маску, пари викликають гострі напади кашлю.

Робітники ризикують життям, щоб поставляти речовини для нафтопереробних заводів і виробництв миючих засобів і добрив. Хоча робота майже у всіх призводить до хвороб легенів і проблем із зором, на цій шахті платять більше, ніж на місцевих кавових плантаціях.

При цьому в березні 2012 рокуактивність вулкана Іджен значно зросла. На думку деяких вулканологів, його виверження найближчим часом неминуче. Останній раз Іджен вивергався в 1999 році.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація