Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Росію чекає розпад і занепад - геополітичний прогноз від Stratfor

Розвідувально-аналітична компанія склала прогноз розвитку світу на найближче десятиліття.

Російська Федерація не зможе існувати у своїй нинішній формі без додаткових заходів з боку силових структур, регіони будуть шукати варіанти незалежності від центру.

Про це йдеться в геополітичному прогнозі на 2015-2025 роки від розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. Новий прогноз описує подальший розкол в Європі, дроблення Росії та зниження ступеня залученості США у справи решти світу, передає Slon.

Росія

На думку аналітиків Stratfor, Російська Федерація навряд чи зможе існувати у своїй нинішній формі без додаткових заходів з боку силових структур. Система, в якій прибутки надходять до Москви і вже потім розподіляються в регіони, і чутливість до коливань цін на енергоресурси призведуть до того, що Москва не зможе підтримувати регіональну інфраструктуру.

В цьому випадку регіони будуть намагатися забезпечити себе самі, почнеться формування формальних і неформальних автономних одиниць, економічні зв'язки центру і периферії ослабнуть.

Тим часом Польща, Румунія та Угорщина будуть намагатися залучити в союзники Україну і Білорусь. Карелія буде намагатися зблизитися з Фінляндією; контроль Кремля над Північним Кавказом може "випаруватися"; а далекосхідні території, більше пов'язані з Китаєм, Японією і США, ніж з Москвою, будуть також шукати ті чи інші варіанти незалежності. При цьому прямого "повстання" проти Москви не буде, підкреслюють аналітики.

ВідеоРосія готувалася до захоплення України понад десятиліття

Європа

Євросоюз не зможе вирішити свою головну проблему, яка стосується зони вільної торгівлі. Єдина політика не підходить для всієї Європи, тому що те, що вигідно одним країнам, може шкодити іншим. Євроскептицизм і рух на користь сецесій будуть посилюватися.

В якомусь сенсі ЄС може продовжувати функціонувати, але економічні, політичні та військові стосунки будуть управлятися швидше спілками двох або декількох держав, а єдиної сили, яка буде направляти всю Європу, не залишиться. В Німеччині почнеться економічний спад, який призведе до соціальної і політичної кризи. Вплив Берліну в Європі ослабне.

Водночас більший політичний і економічний вплив отримає Польща. На думку аналітиків Stratfor, ця країна стане домінуючою стратегічної силою Середньоєвропейської рівнини і лідером антиросійської коаліції.

США

Незважаючи на те, що аналітики пророкують занепад Росії, Москва може спробувати проводити політику експансії і навіть досягти в ній успіху. Тому Вашингтон намагатиметься створити альянси за межами НАТО, щоб отримати максимальну кількість потенційних союзників і бути готовим "застосувати силу пропорційно загрозу", якщо буде потрібно.

Залучення до проблеми Європи і Близького Сходу буде мінімальним, вважають автори прогнозу.

Також Америка приблизно через 15 років зіткнеться з серйозною внутрішньою кризою, попереджають у Stratfor: це буде криза середнього класу, який вже помітний. Розрахунок аналітиків заснований на допущенні, що в США існують п'ятдесятирічні цикли, які закінчуються значними економічними чи соціальними проблемами; останній з них як раз підходить до кінця. Тим не менш, пишуть експерти, завдяки своїй захищеності від коливань на світових ринках США залишаться "стабільним серцем" міжнародної системи.

Близький Схід

На Близькому Сході влада тримається не урядами, а окремими угрупованнями; ця тенденція буде продовжуватися, і США не зможуть стримувати процес, хоча більшість країн регіону будуть чекати на їх втручання, вважають у Stratfor.

Єдиною країною, яка залишиться зацікавленої в стабілізації Сирії та Іраку, Туреччина, і їй доведеться втручатися у справи південних сусідів, щоб зберегти безпеку своїх кордонів. Власних сил Туреччини для цього буде недостатньо, тому Анкара попросить підтримки Вашингтона. За це їй доведеться об'єднатися зі США у питанні стримування Росії в Чорноморському регіоні.

Крім того, по мірі фрагментації в Європі вплив Туреччини пошириться на захід, зокрема на Балкани. У наступні десять років Туреччина перетвориться на впливову силу в своєму регіоні.

Східна Азія

В Азії ми побачимо нарощування військово-морських сил Китаю і Японії, які, однак, будуть конкурувати не за спірні острови, а за вплив над російськими приморськими територіями, які будуть шукати автономії від Москви. Саме цей вплив буде центральним невирішеним питанням регіону, прогнозують експерти.

Stratfor випускає свої десятирічні прогнози з 1996-го року. Попередній, що вийшов в 2010 році, передбачав посилення націоналістичних настроїв у Євросоюзі, помітне уповільнення китайської економіки і старання Росії перейти від експорту сировини до експорту більш складних продуктів з нього.

Нагадаємо, відомий політичний емігрант, британський бізнесмен Євген Чічваркін спрогнозував, як довго Путін ще "царюватиме" у Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції