На Росію насувається радіоактивний циклон з Японії

Синоптики розповіли про формування циклону поблизу Японії, радіаційна повітряна маса якого може зачепити Південні Курили.

Повітряний потік з Японії може принести з собою в Росію радіоактивний пил, але рівень її концентрації не становитиме небезпеки для населення, проте фахівці все одно готуються до найгіршого.

"У Тихому океані поблизу Японії формується неглибокий циклон. Він пройде через Японію (райони поблизу до Фукусіма), і в суботу ввечері або вночі ця повітряна маса краєм може зачепити Південні Курили", - повідомила головний синоптик Сахалінської області Людмила Алексєєва.

У неділю вдень, за її інформацією, ця маса може долетіти і до Північних Курил.

"Це умовний прогноз, так як з японської сторони ніхто нам деталей ніяких не дає. Тому ми розрахували прогноз, виходячи з умовного потужного викиду радіації з АЕС "Фукусіма-1", тобто, виходячи з найгіршого сценарію. Але поки таких викидів на АЕС немає", - підкреслила синоптик.

Вона також зазначила, що за розрахунками НВО "Тайфун" (структура Росгідромету, яка робить спектральний аналіз повітряних мас), навіть виходячи з найгіршого сценарію розвитку ситуації (у разі потужного викиду радіації на АЕС), концентрація шкідливих речовин у повітряних масах, які зачеплять Південні і Північні Курили, буде в 10-12 млрд разів менше, ніж у районі викиду.

Мова йде про радіоактивний йод, який має короткий період напіврозпаду, пояснила Алексєєва - інші радіоізотопи осідають в районі АЕС і далі не поширюються.

Водночас як відзначили начальник ГУ МНС Таймураз Касаєв і головний санітарний лікар регіону Борис Даріжапов, ніяких небезпечних перевищень радіації на Курилах 9-10 квітня не прогнозується, і підстав для занепокоєння населення немає.

У Росгідрометі відзначили, що моніторинг ситуації ведеться щогодини, рівень радіації заміряють більше 90 постів, розташованих в різних точках регіону, в тому числі у Владивостоці і на Сахаліні.

Читайте також:

Евакуйовані японці покинули напризволяще своїх тварин у Фукусімі (відео)

Японцям вдалося врятувати "Фукусіму-1" від вибуху

У Південній Кореї злякалися радіоактивного дощу і закрили школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: