На саміті ООН Обама виголосив "найбільш проізраїльську промову"

Обама висловив свою підтримку Ізраїлю і закликав країни учасниці саміту ООН не визнавати незалежності Палестини.

Ізраїльтяни та палестинці повинні досягти угоди про мир - питання кордонів не може бути вирішено шляхом резолюцій. Із такою заявою з трибуни ООН виступив президент США Барак Обама. Це відбувається перед очікуванням виступу перед ООН глави Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса. Він має намір 23 вересня поставили питання про визнання повноправного членства Палестини в цій міжнародній організації.

Виступаючи на 66-й сесії Генеральної Асамблеї, Барак Обама заявив, що мир на Близькому Сході "не буде досягнутий шляхом прийняття резолюцій в ООН".. "Якби це було так легко, то давно було б зроблено, - продовжив Обама. - Самі ізраїльтяни і палестинці - а не ми - повинні досягти угоди з питань, які їх розділяють: кордони і безпека, біженці і статус Єрусалиму".

"Я переконаний, що немає ніякого шляху навпростець до закінчення конфлікту, який триває протягом десятиліть", - підкреслив Обама.

Він нагадав, що рік тому з тією ж самої трибуни "закликав до незалежності Палестини". "Я вірив тоді і продовжую вірити зараз, що палестинський народ заслуговує власної держави, - зауважив Обама. - Але я також сказав тоді, що справжній мир може бути досягнутий тільки в результаті домовленості між ізраїльтянами і палестинцями. Рік по тому, незважаючи на активні зусилля Америки та інших країн, сторони так і не змогли подолати розбіжності. Відчувши, що мирний процес зайшов у глухий кут, я запропонував у травні поточного року нову основу для переговорів. Ізраїльтяни повинні знати, що будь-яка угода передбачатиме гарантії їх безпеки. Палестинці повинні знати, яка територія буде входити в їх державу".

За словами президента, "світ залежить від компромісів між людьми, які повинні жити разом протягом ще довгого часу після того, як ми промовимо свої промови і наші голоси будуть підраховані". "Такі уроки Північної Ірландії, де старі супротивники змогли подолати розбіжності, такі уроки Судану, де переговорний процес призвів до створення незалежної держави, такий і шлях до палестинської держави", - сказав Обама.

Як підкреслив глава Білого дому, "прихильність Америки в забезпеченні безпеки Ізраїлю непохитна". "І ми вважаємо, що при досягненні довготривалого миру необхідно враховувати реальну тривогу ізраїльтян з приводу своєї безпеки, - продовжив Обама. - Ізраїль оточений сусідами, які неодноразово починали війну проти нього. Ізраїльські громадяни гинуть в результаті ракетного обстрілу їхніх будинків і вибухів бомб в їх автобусах ... Ізраїль - невелика країна з населенням менше 8 млн осіб - насторожено дивиться на світ, в якому лідери набагато більших країн загрожують стерти її з лиця землі ".

"Ці факти не можна заперечувати, - додав президент. - Ізраїль заслуговує на визнання і нормальні відносини з сусідами. І друзі палестинців не надають їм сприяння, ігноруючи цю правду, так само як і друзі Ізраїлю повинні визнати необхідність досягнення такого рішення, яке б передбачало існування двох держав : Ізраїлю, безпеки якого нічого не загрожувало б, і незалежної Палестини ".

"Наші зусилля будуть успішними лише в тому випадку, якщо зможемо переконати сторони сісти за стіл переговорів, зрозуміти прагнення і побоювання один одного, - сказав Обама. - Саме цьому прихильна Америка. І саме на цьому повинна сконцентруватися ООН в прийдешні тижні і місяці".

Як відомо, адміністрація Обами наполегливо переконує інші країни не підтримувати прохання палестинців про вступ в ООН. Вашингтон також дав ясно зрозуміти, що вдасться в разі чого до права вето в Раді Безпеки. Крім того, ряд американських законодавців пригрозили домагатися згортання допомоги палестинцям, яка становить 500 млн доларів на рік.

Відразу після цього засідання Обама має намір провести короткі сепаратні зустрічі з главою уряду Ізраїлю Біньяміном Нетаніягу та головою ПНА Махмудом Аббасом.

Читайте також:

ХАМАС дав зрозуміти, що поки не хоче незалежності Палестини

Сальвадор визнав незалежність Палестини

"Ісламський джихад" оголосив про перемир'я з Ізраїлем

Палестина домагатиметься в ООН визнання незалежності

ВідеоНа саміті ООН Обама виголосив "найбільш проізраїльську промову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: