На Саяно-Шушенській ГЕС вдалося запобігти ще масштабнішій катастрофі

Вісім працівників Саяно-Шушенської ГЕС, правильно зорієнтувавшись в ситуації, зуміли попередити затоплення ще однієї ГЕС.

Вісім працівників Саяно-Шушенської ГЕС протягом години з моменту аварії 17 серпня змогли запобігти розвитку ситуації за катастрофічним сценарієм.

"Ця група товаришів в аварійній ситуації провела правильні дії по закриттю гідропадаючих затворів", - повідомив в неділю на брифінгу директор філіалу Саяно-Шушенської ГЕС Валерій Кярі.

Він пояснив, що протягом 15 хвилин фахівці закрили дев'ять затворів, по яких вода поступала на пошкоджені гідроагрегати.

"Коли відбулася аварія, поїхали на гребінь дамби, зв'язалися з черговим інженером станції і одержали усну команду (на закриття затворів). Вони, зламавши залізні двері, провели опускання затворів", - відзначив Кярі.

За його словами, після цього виникла необхідність відкриття водоскиду для того, щоб вирівняти притоку і витрату Єнісею. "Треба було знайти дизель-генератор на 250 кВт, по тимчасовій схемі запустили кран, який відкрив затвори", - сказав Кярі.

При цьому він підкреслив, що відкриття водоскиду запобігло переливу води через дамбу. "Місткості (водосховища) вистачало на два дні. Відбулася б ще більша катастрофа", - додав Кярі.

Як, у свою чергу, пояснив один з учасників протиаварійних заходів, провідний інженер виробничо-технічної служби Ільдар Батаутдінов, в результаті переливу води через дамбу могла вийти з ладу розташована нижче за течією Майнська ГЕС.

"Рівень води (у водосховищі) був великий відповідно до плану-графіка - 537 м при критичному рівні 539 м"- сказав Батаутдінов. "Ми зробили процес скидання води керованим", - відзначив він.

Батаутдінов також пояснив, що заклик перекрити водоскид на Саяно-Шушенській ГЕС і відкрити скидання води на Майнській ГЕС, поширений у ряді ЗМІ в ході ліквідації аварії, був дилетантством. "Маючи мінімальний запас, припинивши витік води - ми б дійшли до великої катастрофи", - сказав він.

При цьому він помітив, що ситуація була практично безвихідна. "Ми не допомогли. Велика частина людей була на тих відмітках, де вижити було неможливо", - відзначив Батаутдінов.

Нагадаємо, аварія на Саяно-Шушенській ГЕС відбулася 17 серпня. В результаті станція була зупинена, зруйнована будівля машинного залу. За останніми даними, загинула 71 людина, четверо числяться зниклими без вісті. Йде розслідування причин аварії.

Читайте також:

Чеченські бойовики взяли відповідальність за аварію на Саяно-Шушенській ГЕС

Путін прирівняв зниклих безвісти на ГЕС в Хакасії до загиблих

Порушено кримінальну справу проти журналіста, який висвітлював аварію на ГЕС

Шансів знайти живих людей на місці затоплення Саяно-Шушенської ГЕС не залишилося

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: