Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На сайті Кремля з перекладу промови Макрона видалили всі слова про вибори

Переклад пресконференції був дуже неточним.

У стенограмі спільної пресконференції президента Росії Володимира Путіна і його французького колеги Еммануеля Макрона слова останнього піддали скороченню. Всі фрази французького президента, де вживалося слово "вибори", в розшифровку не потрапили.

На таку деталь звернули увагу журналісти, повідомляє видання ВВС.

Путін і Макрон зустрілися 19 серпня в літній резиденції французького лідера на Лазуровому березі. Перед початком переговорів глави країн провели невелику пресконференцію. У середу журналісти звернули увагу на неправильний переклад фраз Макрона в стенограмі пресконференції на сайті Кремля. І наводять кілька прикладів, де "забули" перекласти слова що стосувались вільного волевиявлення. 

Насправді Макрон сказав:  "жовті жилети"-потестувальники змогли взяти участь у виборах. Однак, згідно з розшифруванням, французький президент заявив, що балотуватиметься під час європейської кампанії вони не змогли. А відповідаючи на запитання про протести в Москві, Макрон сказав: "Ми разом вирішили з багатьма іншими (країнами - ред.), що свободи самовираження, думок, зборів і вільного представництва на виборах повинні поважатися нашими демократіями". Як випливає з перекладу його відповіді на сайті Кремля, на зустрічі йшлося лише про те, що Росія "ратифікувала цілу низку міжнародних договорів, конвенцій, в рамках яких країна повинна надавати своїм громадянам основні свободи: свободу слова, свободу вираження, свободу зборів і так далі ". Слова про свободу участі у виборах в переклад не потрапили.

Потім Макрон додав, що "багато хто занепокоївся і продовжує турбуватися через арешти (людей в Москві - ред.) і через їхні здатності брати участь у вільних виборах, а також природою встановлених обмежень". У перекладі промови французького президента йдеться, що занепокоєння викликають "арешти і так далі, усі ті блокування, які були зроблені з боку правових органів", - про вибори ні слова.

Були і інші фрази, які також не увійшли до стенограм. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков сказав, що це непорозуміння, яке сталося через помилку перекладача. Пєсков додав, що у синхроністів дуже складна робота і повідомив, що стенограму планують виправити.

Відео Потепління у франко-російських стосунках: Макрон прийме Путіна у своїй літній резиденції

Путін в гостях у Макрона - сьогодні французький президент прийматиме очільника Кремля у своїй літній резиденції на Півдні Франції. У програмі - робоча зустріч і вечеря. Говоритимуть про Сирію, Іран та Україну.  

Потепління у франко-російських стосунках: Макрон прийме Путіна у своїй літній резиденції

Залиште свій коментар

Вибір редакції