Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На сесії ПАРЄ премією Вацлава Гавела нагородили чеченського правозахисника

На сесії ПАРЄ премією Вацлава Гавела нагородили чеченського правозахисника

Премію отримують за роботу в галузі захисту прав людини.

Сьогодні, 8 жовтня, премію Парламентської асамблеї Ради Європи імені Вацлава Гавела за роботу в галузі захисту прав людини присудили очільнику правозахисного центру "Меморіал" в Чечні Оюбу Тітіеву.

Про це на сесії ПАРЄ у Страсбурзі заявила голова Асамблеї Ліліан Морі-Паск'є.

Зараз Оюб Тітієв перебуває під вартою.

Його затримали 9 січня. Офіційною причиною стала знайдена в його автомобілі марихуана, але сам Тітієв заперечує свою провину. У "Меморіалі" повідомляють, що поліцейські погрожували родичам чоловіка, аби схилити його до зізнання. В організації вважають справу сфабрикованою та нагадують, що у республіці і раніше переслідували активістів та журналістів, а за офіційну причину брали зберігання наркотиків. Окрім цього, поліцейські вигнали з дому родичів правозахисника.

Нагадаємо, цьогоріч Нобелівську премію миру отримали двоє осіб - лікар з Демократичної Республіки Конго Деніс Муквеге та представниця етнічної меншини єзидів з Іраку Надія Мурад. Нобелівський комітет нагородив цих людей премією за боротьбу з сексуальним насильством як зброєю, яку використовують під час військових конфліктів в різних частинах світу.

Відео Сенцова можуть нагородити премією за свободу слова

Незаконно ув’язненого Росією режисера номінувала Європейська народна партія, яка має найбільшу фракцію у Європарламенті. Відзнаку за свободу слова у ЄС вручають щороку. Переможця оголосять наприкінці жовтня. 

Сенцова можуть нагородити премією за свободу слова

Залиште свій коментар

Вибір редакції