Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На сесії ПАРЄ премією Вацлава Гавела нагородили чеченського правозахисника

Премію отримують за роботу в галузі захисту прав людини.

Сьогодні, 8 жовтня, премію Парламентської асамблеї Ради Європи імені Вацлава Гавела за роботу в галузі захисту прав людини присудили очільнику правозахисного центру "Меморіал" в Чечні Оюбу Тітіеву.

Про це на сесії ПАРЄ у Страсбурзі заявила голова Асамблеї Ліліан Морі-Паск'є.

Зараз Оюб Тітієв перебуває під вартою.

Його затримали 9 січня. Офіційною причиною стала знайдена в його автомобілі марихуана, але сам Тітієв заперечує свою провину. У "Меморіалі" повідомляють, що поліцейські погрожували родичам чоловіка, аби схилити його до зізнання. В організації вважають справу сфабрикованою та нагадують, що у республіці і раніше переслідували активістів та журналістів, а за офіційну причину брали зберігання наркотиків. Окрім цього, поліцейські вигнали з дому родичів правозахисника.

Нагадаємо, цьогоріч Нобелівську премію миру отримали двоє осіб - лікар з Демократичної Республіки Конго Деніс Муквеге та представниця етнічної меншини єзидів з Іраку Надія Мурад. Нобелівський комітет нагородив цих людей премією за боротьбу з сексуальним насильством як зброєю, яку використовують під час військових конфліктів в різних частинах світу.

ВідеоСенцова можуть нагородити премією за свободу слова

Незаконно ув’язненого Росією режисера номінувала Європейська народна партія, яка має найбільшу фракцію у Європарламенті. Відзнаку за свободу слова у ЄС вручають щороку. Переможця оголосять наприкінці жовтня. 

Сенцова можуть нагородити премією за свободу слова

Залиште свій коментар

Вибір редакції