На Шрі-Ланці поновилась війна

На сході Шрі-Ланки у сутичці з урядовими військами було вбито 11 бойовиків руху "Тигри звільнення Таміл-Ілама".

Після офіційного оголошення урядом Шрі-Ланки про завершення 25-річної війни з сепаратистами, на острові знову розпочались бойові дії. В околицях міста Ампара на сході Шрі-Ланки у сутичці з урядовими військами було вбито 11 бойовиків руху "Тигри звільнення Таміл-Ілама".

У донесенні військових наголошується, що на полі бою було захоплено 5 автоматів і 20 саморобних вибухових пристроїв. Про втрати серед солдатів інформації немає.

Нагадаємо, 20 травня президент Махінда Раджапаксе заявив, що війну з "тамільськими тиграми" успішно завершено. Війська добили залишки армії сепаратистів у джунглях на півночі острова і оголосили про знищення лідера партизанів – Веллупілаї Прабхакарана.

Однак сепаратисти продовжують стверджувати, що Прабхакаран живий, а повідомлення про його смерть – дезинформація. Влада, проте, опублікувала фотографії, де показано труп ватажка бунтівників.

Фінальна стадія операції проти повстанців розпочалася ще в серпні 2006 року. За даними міністра оборони країни, з тих пір армія Шрі-Ланки втратила більше 6 тисяч людей, ще майже 30 тисяч були поранені.

Офіційних даних про втрати серед "тамільських тигрів " немає. За різними оцінками, було вбито від 15 до 22 тисяч партизан.

Угрупування "Тигри звільнення Таміл-Іламу" було засноване в 1976 році і з того часу боролося за створення незалежної держави Таміла (етнічна меншина Шрі-Ланки) на території острівної республіки. Цього року уряд Шрі-Ланки пообіцяв покінчити з багаторічною війною. В останні місяці на північному сході острову велися запеклі бої, армія поступово витісняла бойовиків з підконтрольних ним районів.

Читайте також:

Армія Шрі-Ланки назвала ціну перемоги над "Тиграми"

Тамільські повстанці "воскресили" свого лідера

Шрі-Ланка оголосила про закінчення 25-річної громадянської війни

Армія Шрі-Ланки добиває останніх "тамільських тигрів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: