Дивлячись на тіла загиблих, я відчуваю лють на чиновників ЄС - мер італійського міста Катанія

Дивлячись на тіла загиблих, я відчуваю лють на чиновників ЄС - мер італійського міста Катанія

У місті протестують проти нелегальної міграції та неспроможності ЄС контролювати свої південні кордони.

На вцілілих у страшній кораблетрощі в Середземному морі чекають нині в порту італійського міста Катанія. На Сицилію мають доправити зо три десятки нелегалів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наразі йдеться про 28 врятованих. Орієнтовно вони прибудуть до міста опівночі.

Місцевий градоначальник обурюється тим, що він лише на тому тижні, після минулої катастрофи, вимагав від Євросоюзу швидкої реакції. Прогнозуючи, що далі буде гірше.

"Мені болісно, і я відчуваю справжню лють. І сподіваюся, що не лише я це відчуваю. Дивлячись на тіла загиблих, чиновники мають зрозуміти, що так тривати не може. Це абсолютно несприйнятно. Три дні тому в Брюсселі я піднімав це саме питання. Європа має бути більш оперативною. Не офісною роботою займатися у Варшаві, а оперативніше зміцнювати програму Фронтекс", - вважає мер Катанії Енцо Б'янко.

Відео У сицилійському місті Катанія чекають на два десятки вцілілих

Розміщувати вцілілих мають у центрах для мігрантів, але вони і так переповнені.

"Становище з притулками для дітей критичне. Їх відправляють аби куди, нашвидкоруч облаштовуючи. Міністерство внутрішніх справ з кінця березня створило декілька притулків для біженців, але не всі вони готові прийняти малечу. Ми побачимо, в якому стані прибудуть діти – тоді вирішимо, що з ними робити. Дуже багато загиблих. Це не дивно, саме діти гинуть першими", - розповіла прес-секретар організації Save the children Джованна Бенедетто.

Також у порту виникла стихійна акція протесту. Італійці незадоволені політикою правлячих еліт стосовно мігрантів. Однак думки при цьому висловлюють дуже різні.

"Існують конкретні способи вирішення проблеми: гуманітарний коридор із країнами, звідки прибувають біженці, та право на отримання притулку у Євросоюзі. Це абсолютно прості речі, що зможуть допомогти уникнути трагедій, подібних до цієї", - вважає один із протестувальників.

"Усі вони прибувають сюди. Притулки переповнені! Гроші витягають із наших кишень. Тут і так безробіття, я не знаю, як ми можемо потягнути ще й мігрантів", - обурюється італійська активістка.

З Сицилії і Мальти все гучніше закликають світ реагувати на трагедію. Зокрема, ввести в Лівію миротворців ООН, які покладуть край контрабанді людей з країни, що розділена навпіл громадянською війною. А Євросоюз – фінансувати берегові операції, які бюджети окремих держав не потягнуть.

Раніше у ЄС визнали провал контролю за нелегальною міграцією у Середземномор'ї.

Кореспондент ТСН Катерина Нестеренко

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів