На сочинських пляжах заборонили курити

Тепер у Сочі можна буде курити лише у спеціально відведених місцях, які ще не створено.

Антитютюнова кампанія стартувала в Сочі.

Тепер, згідно з прийнятою хартії "Сочі без тютюну", в місті не можна буде курити на пляжах, в парках, скверах, школах, лікарнях та закладах культури.

Хартія прийнята з ініціативи мера Анатолія Пахомова. У той же час, він розпорядився обладнати пляжі і лікарні спеціальними приміщеннями для куріння. Всього в Сочі 161 пляж.

Раніше Пахомов заборонила куріння в кабінетах і приміщеннях міської та районних адміністрацій.

Крім заборони на куріння, в сочинських ЗМІ буде опублікована масова антинікотинова реклама. Всього на антитютюнову кампанію буде виділено близько 12 мільйонів рублів.

У Сочі курять майже 60 відсотків мешканців.

У 1970-х роках в Сочі вже оголошували антитютюнову кампанію. У місті були введені особливі правила продажу сигарет і обмеження на куріння в громадських місцях. Сочі було офіційно оголошено "першим у світі містом некурящих".

Як відомо, в 10 країнах ЄС куріння в громадських місцях вже заборонене. Найбільш суворі обмеження - у Великобританії та Ірландії: тут заборонено палити у всіх закритих громадських місцях і на роботі. У Болгарії з червня 2010 року може набути чинності аналогічна заборона.

В інших країнах - таких як Італія, Мальта, Швеція, Латвія, Фінляндія, Словенія, Франція, Нідерланди - введені часткові обмеження. Це означає, що палити дозволяється в спеціально відведених закритих приміщеннях – наприклад, в окремих кімнатах в барах або на роботі.

Як вважають в Єврокомісії, чинні заходи недостатньо добре захищають європейців від шкоди пасивного куріння. Від хвороб, так або інакше пов'язаних з нікотином, в 2008 році в ЄС померли 2,5 тисячі людей.

Читайте також:

В Македонії закрились сотні кафе та барів

Колишній курець відсудив у Philip Morris 300 млн доларів

Фінляндія може стати країною без курців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: