На створення винищувача п'ятого покоління в Росії та Індії піде 6-10 років

На розробку перспективного авіаційного комплексу фронтової авіації (ПАК ФА) обидві сторони в цілому витратить 8-10 млрд доларів.

Представники російського й індійського військових відомств оцінили, у скільки обійдеться країнам спільне створення винищувача п'ятого покоління і скільки часу це займе. На цей проект, за словами першого заступника голови Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Олександра Фоміна, буде потрібно не менше шести-десяти років.

Про це Фомін повідомив у середу під час офіційної церемонії прийняття на озброєння ВМС Індії перші партії російських винищувачів МіГ-29К, що проводилася в штаті Гоа на авіабазі Ханса.

"Літак створюється досить тривалий час. Виробництво такого складного виду техніки - наукомісткий процес, що вимагає великих фінансових вкладень. Мине не менше шести-десяти років, коли ми підійдемо до створення головного зразка винищувача п'ятого покоління і його серійного виробництва", - підкреслив Фомін.

На розробку перспективного авіаційного комплексу фронтової авіації (ПАК ФА) обидві сторони в цілому витратить 8-10 млрд доларів, як пишуть деякі індійські ЗМІ.

Надалі Росія та Індія збираються не тільки використовувати новітні винищувачі для озброєння своїх армій, а й продавати їх третім країнам. "Ми спільно з індійськими партнерами будемо пропонувати його на експорт", - заявив заступник голови Федеральної служби з ВТС.

В даний час, за словами Фоміна, країни знаходяться в самому початку спільного шляху. РФ та Індія тільки виходять на укладання першого контракту за проектом ПАК ФА - контракту на створення ескізно-технічного проекту.

Однак бюрократичний етап уже пройдено і тепер має бути виконання практичних завдань.

Створенням винищувачів п'ятого покоління займуться індійська корпорація Hindustan Aeronautics Ltd (HAL) і Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК). Цей військовий літак повинен перевершити західні аналоги за співвідношенням вартості-ефективності і зайняти певне місце на світовому ринку, а не тільки зміцнити військову міць Росії та Індії. В даний час винищувачі п'ятого покоління мають у своєму розпорядженні тільки ВПС США.

Нагадаємо, що в Росії вже відбулися три випробувальних польоти нового бойового літака. Випробування проходять на авіаційному виробничому об'єднанні, що входить до холдингу "Сухой", у Комсомольську-на-Амурі.

Передбачається, що винищувач виконає ще кілька випробувальних польотів у Комсомольську-на-Амурі, після чого перебазовується до підмосковного Жуковський в ЛІІ імені Громова, де пройде основна частина льотних випробувань. Випробування винищувача на бойове застосування будуть проходити в Державному льотно-випробувальному центрі Міноборони РФ у Ахтубінську (Астраханська область).

За словами прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна, навчання екіпажів польотів на цьому літаку почнеться тільки в 2013 році. "Перша установча партія повинна бути поставлена до Липецька, щоб з 2013 року льотчики почали на ній (машині) працювати і навчатися", - заявив глава уряду.

Читайте також:

Ізраїль взяв на озброєння новітні безпілотники, здатні розбомбити Іран

Іран спустив на воду свій перший есмінець

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Морська піхота США перейде на спеціальні кулі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: