На суперника Ахмадінежада завели кримінальну справу

Приводом для порушення справи стали деякі заяви лідера реформістської Партії національної довіри.

В Ірані заведено кримінальну справу на Мехді Каррубі, колишнього спікера парламенту і суперника Махмуда Ахмадінежада на президентських виборах 2009 року.

Приводом для порушення справи стали деякі заяви лідера реформістської Партії національної довіри. Каррубі, зокрема, заявив, що його прихильників, затриманих під час заворушень, що почалися після оприлюднення результатів виборів, катували і ґвалтували у в'язницях.

Справа Каррубі розгляне церковний суд, так як і сам він є духовною особою, заявив прокурор Тегерана Аббас Джафарі-Долатабаді (Abbas Jafari-Dolatabadi). За словами державного обвинувача, у цій справі до суду викликані і деякі інші люди, проте хто саме, він не уточнив. Також невідома реакція самого опозиційного політика на звинувачення на його адресу.

Згідно з офіційною версією, на виборах президента Ірану, що пройшли в червні, на другий термін був переобраний Махмуд Ахмадінежад, а Каррубі набрав лише 0,9 відсотка голосів виборців. Він і інший програв кандидат, Мир-Хосейн Мусаві, оголосили про те, що підсумки голосування були підтасовані, після чого прихильники опозиціонерів вийшли на вулиці Тегерана. За офіційними даними, під час заворушень загинули 85 людей, за неофіційними - на 150 більше. Кілька тисяч людей були затримані, багато хто досі знаходяться у в'язницях. Одну людину, яку визнано винною у причетності до організації заворушень, засудили до смерті.

Читайте також:

В Ірані з бійки розпочалася акція протесту опозиції

В Ірані публічно стратили 6 опозиціонерів

Духовні лідери Ірану закликали безжально стратити протестувальників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: