На теракти в Європі бойовиків "благословив" бен Ладен

Спецслужби виявили терористичний осередок у Німеччині. Всіх членів гамбурзької групи завербували в мечеті "Таїба".

Гніздо екстремістів, які спланували серію терактів в Європі, знаходиться в Гамбурзі. План дій був схвалений самим Усамою Бен Ладеном.

За даними німецької влади, всіх членів гамбурзької групи завербували в мечеті "Таїба". У 1990-х роках цю ж мечеть, яка називалася тоді "Аль-Кудс" відвідував Мохаммед Атта - один з учасників теракту 11 вересня 2001 року.

Серед нинішніх терористів виявився чоловік, який мав дружні стосунки з Аттой. Це 40-річний Нааме Мезіше, громадянин Франції алжирського походження. Він агітував мусульман, що молилися в мечеті "Таїба", за вступ на шлях джихаду. Його місцезнаходження зараз не виявлено. Можливо, він знаходиться в районі афгансько-пакистанського кордону.

Ще з 1990-х років Мезіше був пов'язаний з "Аль-Каїдою", і після прибуття до Пакистану він міг відновити ці зв'язки. Групу однодумців він сформував в кінці 2008 року. Незважаючи на те, що німецькі спецслужби постійно вели спостереження за мечеттю та її парафіянами, їм не вдалося запобігти від'їзду групи до Пакистану.

Там вісім учасників групи (серед яких - подружжя двох бойовиків) приєдналися до Ісламського руху Узбекистану. Кілька її учасників з'являлися на відеоматеріалах ІРУ. Серед них був Шахаб Дашті, громадянин Німеччини іранського походження, який досі ховається в племінних районах Пакистану. Він і повинен був взяти безпосередню участь у терористичному ударі по Європі. План дій був схвалений самим Усамою Бен Ладеном.

Комісія, що розслідувала теракти 11 вересня, з'ясувала, що імам мечеті "Таїба", німецький бізнесмен сирійського походження Мамун Дарказанлі, пов'язаний з фінансистами "Аль-Каїди". У 2003 році іспанська влада звинуватили його в приналежності до "Аль-Каїді", але Німеччина відмовилася екстрадувати свого громадянина до Іспанії, і ніяких звинувачень йому не пред'явила. Після 2001 року мечеть продовжила притягувати до себе прихильників терористів зі всієї Європи.

"Всі вони хотіли помолитися там, де молився Мохаммед Атта", - пояснив представник німецьких спецслужб. Зрештою мечеть закрили. Але прийняти таке рішення було важко - бо там концентрувалися терористи, спостерігати за ними було легше. Проте з часом мечеть перетворилася на центр вербування терористів.

Близько 200 осіб з тих пір виїхали у тренувальні табори терористів, розташовані в районі афгансько-пакистанського кордону, і кілька десятків з них повернулися до Німеччини.

Поки в Гамбурзі продовжує вільно проживати 45 терористів, пов'язаних з "Аль-Каїдою", і ще 200 мусульман, схильних до насильства. Але занадто високі вимоги, які пред'являються німецьким законодавством до доказів, не дозволяє силовикам заарештовувати їх, зізналися в спецслужбах.

Терористична загроза з Німеччини наростає, хоча тієї напруженості, що існує в Лондоні, в німецьких містах поки немає.

Нагадаємо, плани терористів завдати ударів по Парижу, Риму та інших повних туристів містах змусили Держдепартамент США опублікувати попередження про підвищений рівень терористичної небезпеки.

Як з'ясувалося, про змову спецслужби дізналися від Ахмеда Сідікі, громадянина Німеччини афганського походження. Він був арештований в липні цього року в Афганістані та на допитах активно співпрацює зі слідством.

На початку 2009 року Сідікі і десять його спільників вирушили з Гамбурга в населені пуштунськими племенами північно-західні райони Пакистану. Там більшість терористів приєдналося до групи бойовиків, що б'ється проти військ обмеженого контингенту в сусідньому Афганістані, з'ясувала німецька розвідка.

Після арешту Сідікі повідомив, що як мінімум один з його товаришів повинен був брати безпосередню участь у серії європейських терактів, інші ж допомагали в їх плануванні.

Читайте також:

Складено список найбільш "терактонебезпечних" пам'яток Європи

Європол: терористи активно готують напади в Європі

Спецслужби не дали ісламістам підірвати найбільші міста Європи

Таліби спробували скоїти теракт проти Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: